Çözüldü Çift RAM takınca görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alp96

Hectopat
Arkadaşlar bugün ikinci RAM’i soket yerine taktım ve çalıştırınca görüntü gelmedi. Sonrasında yeni RAM’i çıkardım var olanla tekrar çalıştırdım fakat yine görüntü gelmiyor şimdi. RAM’lerin yerlerini değiştirdim denedim vs sonuca ulaşamadım. Bunun sebebi ve çözümü nedir? Teşekkürler.

Arkadaşlar bugün ikinci RAM’i soket yerine taktım ve çalıştırınca görüntü gelmedi. Sonrasında yeni RAM’i çıkardım var olanla tekrar çalıştırdım fakat yine görüntü gelmiyor şimdi. RAM’lerin yerlerini değiştirdim denedim vs sonuca ulaşamadım. Bunun sebebi ve çözümü nedir? Teşekkürler.

Benim eski sistemimde olmuştu RAM'leri faber castel mavi sınav silgisiyle biraz bastırarak silmiştim düzelmişti.

RAM'ler uyumlu çalışmıyor olabilir. Aynı özelliklere sahip olduğundan emin misiniz? Veya anakartınız var olan RAM ve yeni RAM'ın toplam boyutunu destekliyor mu?

Hocam RAM modelleri uyumlu olmayabilir modellerini yazarsanız bakılır.

Takarken RAM'lerın ucunu falan ellediniz mi?

Ellemedim bakınca da tertemiz hasarsız duruyor teknik bilgi anlamında tecrübem yok maalesef en iyisi daha fazla kurcalayıp kalıcı hasara sebep olmadan bilgisayarcıya götürmek :) pazartesiye kadar bekleyeceğim artık.
Benim anlamadığım hadi yeni aldığım RAM bozuk olsun. Sadece eski RAM takılı kaldığı halde neden ekrana görüntü gelmiyor? Ha bir de klavyenin ışığı da önce yanıyor sonra tamamen sönüyor.
Sorunum kendi kendine çözüldü. Bugün tekrar denedim ve çift slot halinde açıldı PC sorunsuz biçimde. Sebebini anlayamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı