Çiğ tavuk yemek sorun olur mu?

Campylobacter ve salmonella gibi gıda zehirlenmesine yol açan zararlı bakteriler bulunabilir.

Asla ve asla çiğ kümes hayvanı yenmez asla!

Çiğ eti gönül rahatlığıyla yiyebilirsin sorun olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çiğ tavuktan zehirlenmiyoruz ki :D.

Çiğ tavuktan zehirlenmiyoruz ki :D.

Benim bildiğim zehirleniyoruz hocam (minecraftta)

Hocam siz galiba 1.7.10 oynuyonuz vallahi benim oyunda tavuk eksip yediğimde zehirleniyorum.

Çiğ tavuk insanı cırcır yapar, eğer Afrika'da yaşayan bir ilkel insan olsaydınız çiğ tavuk yediğinizde ölebilirdiniz. Sizin için demiyorum genel olarak konuşuyorum. İçerisinde Salmonella denilen bir bakteri var, bu bakteriyi temizlemek sadece piştiğinde mümkün. Siz sıcakken alıp yediğiniz için bu bakteri çoktan ölmüştür, bir sorun olmaz. Afiyet olsun.

Eski insanlar çiğ et yiyordu. Tabii pişirmek lazım. Zaten günümüzde etler ilaçlanıyor, bundan dolayı genel olarak temizdir fakat bir şey olursa sağlık kuruluşuna başvurabilirsin.
İnsanlar eskiden tuvalet kağıdı yerine yaprak kullanıyordu. Bizde mi yaprak kullanalım? Çiğ tavuk salmonella bakterisi içerir.

İnsanlar eskiden tuvalet kağıdı yerine yaprak kullanıyordu. Bizde mi yaprak kullanalım? Çiğ tavuk salmonella bakterisi içerir.
Ben cümlemde çiğ et yemesinden mi bahsettim? Riskli olduğunu söyledim. Amacın bizim ifademizi çarpıtmak olabilir.

Eski insanların bağışıklık sistemi daha güçlü olduğu için çiğ et yemekte bir sakınca yoktu fakat günümüzde durum farklı.

Geri
Yukarı