Çıkmayan laptop kasa vidası

MusaArda

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar fanı temizlemek için kasayı açmak istiyorum ama her vida çıkıyor bir klavye vidası çıkmıyor nasıl çıkar bu? Diğer vidalardan farklı fotoğraf ekliyorum.
Çıkmayan vida:

42C6C7DD-AC1C-4BE8-82DC-AEE9280707D5.jpeg

Diğer vidalar:

CAB07EF5-4AF6-4AFA-8EF6-AD415B9DFC20.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ağzı kırılan vidaları alyan anahtarıyla çıkarmayı deneyebilirsiniz ben öyle yapmıştım çok rahat çıkmıştı.

Arkadaşlar fanı temizlemek için kasayı açmak istiyorum ama her vida çıkıyor bir klavye vidası çıkmıyor nasıl çıkar bu? Diğer vidalardan farklı fotoğraf ekliyorum.
Çıkmayan vida:

Eki Görüntüle 1284343

Diğer vidalar:

Eki Görüntüle 1284345

Vidanın kafası özelliğini kaybetmiş. Normalde yıldız tornavida ile çıkması gerekirken kafası özelliğini kaybettiği için siz düz tornavida ile deneyin. Olmaz ise üzerine paket lastiği koyup deneyin. Saatçi tornavidası gibi birçok ucu olan tornavidalar ile deneyebilirsiniz.

Merhaba. Örneğin ilk resimdeki yıldız vida oldukça aşınmış ve vida içinden büyük sıyrılma oluşmuştur, bu yüzden yıldız bir tornavida bile çok sağlıklı olarak onu tutamaz artık, ancak ikinci resimdeki içinse o vidaya uygun yıldız bir tornavidayla onu sağlıklı olarak çıkarmayı deneyebilirsiniz. Çok aşınan ve tornavidayla tutulmayan bu tip vidaları dışından bir pense, karga burun, kerpeten, ayarlı pense, vb. ile çok sıkı kavrayıp çıkarmayı deneyebilirsiniz. Arkasındaki somunla, vida deliğiyle pas, kir, vb. nedeni ile çok sıkışan vidaların bağlantılarına WD-40 (pas çözücü) bir spreyi sıktıktan sonra onları açmayı deneyin. Açılması çok kolaylaşacaktır. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı