Çikolata insanı zehirler mi?

Gecmis olsun. Eger paket acilmamissa son kullanma tarihinin üzerinden 1 yil gecse bile kolay kolay bozulmaz. Kendimden biliyorum. 1 ay önce üzerinden 1 yil gecmis cikolata yedim, hic birsey olmadi :)
Tabi ki saglik bir sey degildi yaptigim ama Isvec cikolatasiydi atamazdim.

Geçmiş olsun. Sarmonella vakaları iyice artmaya başladı. Kinder'in yumurtalarında hasıl olmuştu ilk. Artık mümkün olduğunca Nestle'nin de ürünlerini almayacağım. Yediğimize daha da dikkat etmek zorundayız.

Ben önce bozulmuş, sonra arkadaşınızın yaptığı bir şaka(likörlü çikolata koymak) sanmıştım fakat daha da betermiş.

Geçmiş olsun. Sarmonella vakaları iyice artmaya başladı. Artık mümkün olduğunca Nestle'nin de ürünlerini almayacağım.
Çok kötüyüm şırınga ile mideme kömür suyu bastılar kustum midem ağzıma geldi. Şu an müşade altındayım sabaha taburcu edecekler bir de serum takacaklar sıvı kayıp ettim. Bu kadar acı çekeceğimi bilseydim gelmezdim.

Çok kötüyüm şırınga ile mideme kömür suyu bastılar kustum midem ağzıma geldi. Şu an müşade altındayım sabaha taburcu edecekler bir de serum takacaklar sıvı kayıp ettim. Bu kadar acı çekeceğimi bilseydim gelmezdim.
Bakteri/virüs şakaya gelecek bir şey değil. Gitmekle iyi ettiniz. Önümüzdeki birkaç günde kendinize dikkat edin.

Burası sağlık konu portalı sağlıkla ilgili şeyler açılacak herşeyden önce burası bir sosyal ağ.
Bu şekilde yorum yapma kardeşim biz de biliyoruz acile gitmeyi ama emin olamadım zehirlenip zehirlenmediğimden o yüzden daha önce çikolatadan zehirlenen var mı diye merak ederek açtım ki sarmonella bakterisi tespit edildi. Şu an kömür verip kusturacaklar.
İyi yıllar.
Burdakilerin çoğu bilgisiz olup, bir şey olmaz, sabaha geçer, veya banada aynısı olmuştu, geçti diye yazıp, aklına sokarlarsa o zaman iş daha vahim yerlere gelebilir. İyiki gitmişsiniz acile.

Geri
Yukarı