CİMER üzerinden marka şikayet süreci nasıl oluyor?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Kolay gelsin.

CİMER üzerinden bir markayı dolandırıcılık kategorisinden şikayet edeceğim. Şikayet ettikten sonra beni neler bekliyor? Fazla uğraştırmadan sorun halledilebilir mi?

Bu konuda çok bilgili ve tecrübeli olduğum için hemen anlatmak istiyorum. Süreç 1'e 1 anlattığım gibi olacak. Şikayet ettikten sonra 1-2 ay içerisinde sonuç netleşecek. Eğer ciddi bir olay ise dolandırılma vs gibi senin adına o firmaya dava açılacak. Seni savcılığa çağıracaklar ve durum CİMER üzerinden gerçekleştiği için bir tarih aralığı verecekler sana o aralıkta gitmezsen eğer polis zoru ile getirileceksin diye bir mesaj alacaksın. Mahkemeye gidip anlatacaksın durumu. Sonrasında da şikayetçi olmaya devam edersen durum çözülene kadar ara ara mahkemeye gidip geleceksin. Tabii bu süreçte evine tebligat kağıdı gelecek filan. Uzun bir süreç. Sen dava açtığın için karşı firma da iftira gibisinden sana karşı dava açacak. Prosedür bundan ibaret.
Yazdığımı okurken farkettim düzeltme yapmak istiyorum.Mahkeme olup olmayacağı konusunda 1-2 ayda belli olacak.Mahkeme ne kadar sürer onun hakkında kimse birşey diyemez.

Bu konuda çok bilgili ve tecrübeli olduğum için hemen anlatmak istiyorum. Süreç 1'e 1 anlattığım gibi olacak. Şikayet ettikten sonra 1-2 ay içerisinde sonuç netleşecek. Eğer ciddi bir olay ise dolandırılma vs gibi senin adına o firmaya dava açılacak. Seni savcılığa çağıracaklar ve durum CİMER üzerinden gerçekleştiği için bir tarih aralığı verecekler sana o aralıkta gitmezsen eğer polis zoru ile getirileceksin diye bir mesaj alacaksın. Mahkemeye gidip anlatacaksın durumu. Sonrasında da şikayetçi olmaya devam edersen durum çözülene kadar ara ara mahkemeye gidip geleceksin. Tabii bu süreçte evine tebligat kağıdı gelecek filan. Uzun bir süreç. Sen dava açtığın için karşı firma da iftira gibisinden sana karşı dava açacak. Prosedür bundan ibaret.
Yazdığımı okurken fark ettim düzeltme yapmak istiyorum. Mahkeme olup olmayacağı konusunda 1-2 ayda belli olacak. Mahkeme ne kadar sürer onun hakkında kimse bir şey diyemez.
Desene uzun iş. Neyse sağ olun. Uğraşmaya değmez. Ki zaten reşit değilim. Mahkeme falan çok uğraştırır.

Desene uzun iş. Neyse sağ olun. Uğraşmaya değmez. Ki zaten reşit değilim. Mahkeme falan çok uğraştırır.

Süreç böyle ben 1 firmayı şikayet ettim kasım gibi. Beni mart gibi mahkemeye çağırdılar. Gittim şikayetimi geri aldım. Ama tüm süreci gördüm.

Reşit olmadığınız için haklarınızı yok sayacak değilsiniz ya.

Süreç böyle ben 1 firmayı şikayet ettim kasım gibi. Beni mart gibi mahkemeye çağırdılar. Gittim şikayetimi geri aldım. Ama tüm süreci gördüm.

Hocam siz ne için şikayet ettiniz sonra niye geri çektiniz.

Reşit olmadığınız için haklarınızı yok sayacak değilsiniz ya.

Hocam siz ne için şikayet ettiniz sonra niye geri çektiniz.

Bir firma ile ticari bir anlaşma yaptık. 3000 TL gibi bir ödemem oldu. Bana vadettikleri şeylerin belki yarısını anca karşılayabildiler. Ben de CİMER'den şikayet ettim aradan 4-5 ay geçmiş mahkeme yeni başlıyor. Yoğun biriyim aslında burada çok takıldığıma bakmayın. Sürekli mahkeme gidip gelemem dedim. 3000 TL'nin peşinde de koşmak istemedim açıkçası.

Hocam siz ne için şikayet ettiniz sonra niye geri çektiniz?
Henüz şikayet etmedim. Sürece göre edecektim de vazgeçtim. Çok fazla uğraştıracak. Birkaç ay önce Papara üzerinden ŞOK hediye kartı almıştım. Telefona SMS gider sanmıştım. Sonra iade edilmesi için talep açtım. Eğer hediye gönderilen kişinin Papara hesabı yoksa ve hediye açılmamışsa, 30 gün sonra otomatik olarak iade edilecek dendi. Ama iade talebim reddedildi. Dolandırıcılık resmen. Parasında değilim. Sadece sinirimi bozdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı