Cin diye bir şey var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Anıl Yiğit

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle böyle bir konuyu neden açtığımı açıklayım.
YouTube'da gezinirken cinler ile ilgili videolar karşıma çıktı. Ben de bazı videoları izledim en ilgi çekici olanları ve yorumlara baktım ki herkes bu saçma sapan insan hayali varlığa karşı korku, saygı, af vb. ithamlarda bulunmuş. Bana göre tamamen bilimsellikten ve akılcılıktan uzak, mitolojik, insan uydurması bir varlık geliyor. Peki neden insanlar bu varlığı bu kadar ciddiye alıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle böyle bir konuyu neden açtığımı açıklayım.
YouTube'da gezinirken cinler ile ilgili videolar karşıma çıktı. Ben de bazı videoları izledim en ilgi çekici olanları ve yorumlara baktım ki herkes bu saçma sapan insan hayali varlığa karşı korku, saygı, af vb. ithamlarda bulunmuş. Bana göre tamamen bilimsellikten ve akılcılıktan uzak, mitolojik, insan uydurması bir varlık geliyor. Peki neden insanlar bu varlığı bu kadar ciddiye alıyor
Bence de gerçek değil. Ama insanların inandıkları dine göre var. Bir şey diyemezsin herkesin kendi inancı.

Bana göre var ama bu cinlerden prim kasıp duruyorlar iyice sacmaladılar cin çağırma gibi şeyler yapıyorlar yani biraz abartılıyor bence.

• Beğen
İfadeler: LTX
Yok. İnkar ediyorsan da git cin falan çağırmayı dene. Ben bu saçmalığa inamıyorum.

Bence var. Ama bu yani çok şey bir konu adamı kavga ettirir yani.

Cinler var ama sana büyü yapılmadıkça Türk korku filmlerindeki gibi olaylar olmaz. Ki filmlerde olan olaylar zaten aşırı abartılı. Bir evde Kur'an varsa o evde sana hiçbir şey olmaz. (Ayrıca büyük hark kullanımını açtığım zaman Kur'an'ı küçük yazıyor. Düzeltilmeli. Yöneticilerin haberi olsun.)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı