Çin'den Alınan Kıyafetin Zararları

yoxoxo

Hectopat
Merhaba. Ben Aliexpressten yağmurluk benzeri polyester bir mont aldım. Ailem sağlıksız olduğunu Çinden alınan kıyafetlerin zararlı olacağını söylediler. Böyle bir durum var mıdır yoksa bunlar efsane mi?

Ürünün etiketindeki sertifikalara bakarak anlıyabilirsin örneğin CE Sertifikası. Giyimde ne sertifikaları var bilmiyorum, etiketteki işaretleri araştırmalısın. Ürün benzerlerinden ucuz ise muhtemelen boyaların içerisinde sakıncalı maddeler içeriyordur.

Merhaba. Ben Aliexpressten yağmurluk benzeri polyester bir mont aldım. Ailem sağlıksız olduğunu Çinden alınan kıyafetlerin zararlı olacağını söylediler. Böyle bir durum var mıdır yoksa bunlar efsane mi?
  1. Boyalar kanserojen madde içerebilir,
  2. Pamuk oranı düşük, hatta direk elyaf olabilir ki bu cilt için zararlıdır.
  3. Belgelerine bakmak lazım, yada araştırmak.
(NOT: Bu tüm kıyafetler için geçerli)

Bende aliexpress üzerinden bi kaç siparis yaptım ve gelen mallar gerçekten çok kalitesiz. Markaya para bayılmak istemiyorum ancak en güvenlisi marka almak.

Dostum sen 3 liralık mal alırsan kötüdür elbet. Ama mesela marka 100 Tl olan şeyi fabrikasından yarı fiyatına alırsın. Mesela benim arkadaşımın kuzeni ayakkabıcı. Ayakkabı çıkıyor 30-40 liraya mağzaya gidiyor oluyor sana 250 Tl.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı