Oruç tutmanın zararları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O zaman mekruhun ne anlamı kalıyor? Mekruh günah değil diye mekruh olan şeyleri yapalım mı?

O zaman mekruhun ne anlamı kalıyor? Mekruh günah değil diye mekruh olan şeyleri yapalım mı?
Mekruh olan şeyi yaparsan ona göre muamele görürsün. Dinden çıkmazsın, bir günah işledik diye dinden çıkacaksak ohooo, dünyada müslüman kalmazdı.

Sigara içmek günahtır kanıtı kendine zarar verecek her şey günahtır ve sigara kendine zarar verir.
Ve Müslüman bilerek güna işlemez bilerek işlerse Müslüman olmaz yani sigarayı içip bırakmayan Müslüman olamaz.
Yanlış konuşuyorsun bilerek günah işleyen "Fasık" olur. Günah işleyip bu günah değil diyen "Münafık" olur. Fasık cezasını çekince cennete girer. Münafık cehennemliktir.

Moderatör olayı sakinleştireceği yere yangına kürekle gidiyor, bu arada bilen ben değilim. Bu işin okulunu okumuş insanlar diyor.😉
Çünkü yalan bir argüman kullanmanıza dayanamadım, yoksa konuya müdahale etmeyecektim zaten.
Otofaji orucu ile nobel kazanıldığını biliyorum ama siz olayı çarpıtıyorsunuz. Oradaki oruç ile İslam'daki bir değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı