Cinler gerçek mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O seni niye öldürsün arkadaşım?
Bak ne yazıyor orda.

Mescid-i Harâm civarında onlar sizinle savaşmadıkça siz de orada onlarla savaşmayın. Şayet sizinle savaşmaya kalkışırlarsa o zaman onları öldürün. İşte kâfirlerin cezası böyledir!

Kafirleri gördüğünüz yerde tutup öldürün diyen din miydi o?
İslam'ın i'sinden haberin yok.

Bana göre doğru derken?
Bu dünyada birden fazla din ve yaratıcı mı gerçek yani?
Azcık mantıklı yorumlar yapın lütfen.

Sonrada gelip, ben müslümanım ama …. diye gevelemeyin.

Müslüman isen, Kuran'a inanmak zorundasın. İmanın şartı çünkü.
Kuran'a inanıyor isen, cinlerin olduğunu da kabul eder ve inkar etmezsin.
Ama eğer bunlardan herhangi biri yok ise, lütfen ben müslümanım gibi şeyler demeyin.
Kardeşim Müslüman olan herkes Kur'an'a inanır ve doğru olduğunu kabul eder. Müslüman olmayanlar da inanmaz ve kabul etmez. İslam'a inanmayan birisine İslam doğrudur demek ne kadar mantıklı? Doğru dese inanır zaten. Müslüman olmayanlar da İslam'a inanmak zorunda değil çünkü dinde zorlama yoktur.

Ben artık İslam'a inanmıyorum. Ama cinlerin varlığı konusunda hala şüphelerim var. Bazı olaylar yaşayan insanlar var. Ve çok inandırıcı geliyor bana. Ayrıca büyünün de gerçek olduğunu düşünüyorum. Sizce gerçek mi gerçekse neden? Değilse neden?

Büyüler gerçek zaten mesela ben Expecto Patronum diyorum ve burunsuz herifin asasını alabiliyorum.
Cin konusuna gelirsek var mı yok mu bilmiyorum ama inandığım din var olduğunu söylüyor bizim mahallede bir komşu vardı lise yıllarında bir ağacın altın tuvaletini yapmış herhalde cin çarpmış deniyordu ailesi de öyle diyordu. Çocuğu çok hacıya, hocaya, büyücüye, doğu tıbbına çok götürdüler ama fayda etmedi batı tıbbı ise çocuk her hafta düzenli iğne oluyor çok düzelmese de eskisi kadar kötü değil durumu.

Arkadaş Bakara 191’den bahsediyor galiba hocam.
Sure Bakara Ayet 190: Size karşı savaşanlarla siz de Allah yolunda savaşın, fakat aşırılığa sapmayın; Allah aşırılığa sapanları sevmez.
Sure Bakara Ayet 191: Onları yakaladığınız yerde öldürün; sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın. Fitne öldürmekten daha kötüdür. Mescid-i Harâm civarında onlar sizinle savaşmadıkça siz de orada onlarla savaşmayın. Şayet sizinle savaşmaya kalkışırlarsa o zaman onları öldürün. İşte kâfirlerin cezası böyledir!
Sure Bakara Ayet: 192: Eğer onlar vazgeçerlerse, artık Allah bağışlayıcıdır, merhametlidir.

Ayetin öncesini ve sonrasını okusaydı ya da direk tefsire baksaydı bence yanlış düşünceye sahip olmazdı.

Ben artık İslam'a inanmıyorum. Ama cinlerin varlığı konusunda hala şüphelerim var. Bazı olaylar yaşayan insanlar var. Ve çok inandırıcı geliyor bana. Ayrıca büyünün de gerçek olduğunu düşünüyorum. Sizce gerçek mi gerçekse neden? Değilse neden?
Hocam islama inanmıyorum demişsin fakat görünmeyen varlıklar var cin olmayabilir fakat vardır.

İşin kısası İslam'a göre cinler vardır. Bilime göre cinler vardır ya da yoktur denmez. Müslümansan inanırsın değilsin sana kalmış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı