Çinli birisinden e-spor teklifi aldım

Merhaba, bugün okuldan gelmiş PC'yi açtıktan sonra rastgele biri bana istek attı. Ben de kabul ettim, sonra Çince mesajlar attı çeviriden cevapladım. Falan e-spor takımına katılabılır mısın ıste senle bırlıkte yabancıları yenelım falan filan, sonra bir site attı. Çince takımlar falan vardı, bir de kızmış ve 2000+ saat CS'si var neyse sonra şey dedi. Oy kullanabilir misin sana hediye olarak bir skinde verecek falan, ben de geçiştirmek için ok dedım site engeller diye VPN önerdi falan. Açıkçası ben çok inanmadım.

Eki Görüntüle 1812010

Eki Görüntüle 1812011

Eki Görüntüle 1812012

Eki Görüntüle 1812013

Eki Görüntüle 1812014

Kardeşim hesabını düdükleyecekler sen orada oy kullanmak için senden Steam girişi isteyecek bana da geldi ben hatta forumda bu konuyla ilgili rehber açtım.

Merhaba, bugün okuldan gelmiş PC'yi açtıktan sonra rastgele biri bana istek attı. Ben de kabul ettim, sonra Çince mesajlar attı çeviriden cevapladım. Falan e-spor takımına katılabılır mısın ıste senle bırlıkte yabancıları yenelım falan filan, sonra bir site attı. Çince takımlar falan vardı, bir de kızmış ve 2000+ saat CS'si var neyse sonra şey dedi. Oy kullanabilir misin sana hediye olarak bir skinde verecek falan, ben de geçiştirmek için ok dedım site engeller diye VPN önerdi falan. Açıkçası ben çok inanmadım.

Eki Görüntüle 1812010

Eki Görüntüle 1812011

Eki Görüntüle 1812012

Eki Görüntüle 1812013

Eki Görüntüle 1812014

Bana da aynı site gönderildi dolandırıcılık aga giriş falan yapıp bilgilerini verme.

1686435097810.png

Bence güvenilir(!)

Eki Görüntüle 1812010

Eki Görüntüle 1812011

Eki Görüntüle 1812012

Eki Görüntüle 1812013

Eki Görüntüle 1812014
1686435489928.png

Bu da kankisi galiba. Bana da bu istek atmış ve galiba arkadaşlar seninkiyle.

O bana da geldi, ısrarla her gün yapmamı söyledi, en sonunda arkadaşlıktan çıkarıp engelledim. Steam'de tanımadığınız insanlardan gelen hiçbir linke tıklamayın. Tecrübeyle sabittir.

Eki Görüntüle 1812010

Eki Görüntüle 1812011

Eki Görüntüle 1812012

Eki Görüntüle 1812013

Eki Görüntüle 1812014
Bana da yazmışdı. Çince sülalesine sövmüştüm.

Phising yöntemi ile hesabını çalacak verdiği linke gidince ateam hesabınla giriş yapmanı isteyecek girdiğin an hesabın uçup gidecek.

Bunu Valorant'ta yaşamıştım. Hesabın kaç kere ban yedi bak falan diye site attı. Siteye hesabımı girdiğim anda yukarıdan gmailiniz değiştirildi bildirimi aldım. 3.5klık hesap gitti.:D (Hesabı geri aldım merak etmeyin.)

Yeni konular

Geri
Yukarı