E-spor oyuncusu nasıl olunur?

Bilmiyordum. LoL oynuyorum ben. Tuşlara basmama rağmen sanki hafif geçikme oluyo gibi geliyodu birkaç aydır. O zaman ben güzel bir klavye alayım.

İnternetten klavye bakıyorum ama hiçbirinin özellik kısmında tepkime süresi yazmıyor. Nasıl öğrenirim bunu?
Klavyeler'de bu iş nasıl yürüyor pek bilgim yok malesef. Sorun mouse olsaydı optiklerine göre internette her yerde kaynak var. Ama klavye için asıl temel sizin bir basma hissiyatı istediğiniz. Örneğin Logitech'in Romer G mekanik anahtarlarında çok hafif bir boşluk var. Ama Cherry MX Red switch'de hiç boşluk yok.
Kendi resmi sitelerinde ''More Details'' kısmında azıcık aşağıya inince bir şema görüceksiniz. Orada ki şemada operating positon ve reset positon var. Bunu daha fazla araştırarak temelde biraz daha hızlı bir klavyeye sahip olabilirsin

Bilmiyordum. LOL oynuyorum ben. Tuşlara basmama rağmen sanki hafif geçikme oluyor gibi geliyordu birkaç aydır. O zaman ben güzel bir klavye alayım.

İnternetten klavye bakıyorum ama hiçbirinin özellik kısmında tepkime süresi yazmıyor. Nasıl öğrenirim bunu?

Pinginde olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani cevabı aşırı basit aslında. İstiyorsan koşup olursun, istemiyorsan zaten olamazsın. Mesela ben de LoL'de ilk 1-2 hafta içinde GM, CHAL kasabiliyorum ama o stresin altına girip e-spor falan kovalamak istemem. Bünye onu kaldırabilecekse ve kimsenin lafına bakmayıp kafana koyduğun şeyi yapacak kapasitede biriysen olur, gerisi kurtarmaz:D
Ve tabi 144 HZ monitör olmazsa olmaz.

E sporcu olursan oyunları heves verdiği için değil iş için oynarsan. Bu da canını sıkar. Tabii biraz da hırslı biriysen de hırsını körükler, acayip bağımlı olursun. Bel ve boyun sıkıntılarından bahsetmiyorum bile. Oyuncu koltuğu alınca sadece ertelemiş oluyorsun. İletişim bozukluğu da cabası. Hayatını yaşamak istemiyorsan çok iyi bir tercih.

Faceit kasıp 10 level olup FPL kadar gitmen lazım. Artık takımlar FPL'den oyuncular alıyor ama maalesef çok zor ki e sporcular öyle tahmin ettiğiniz kadar büyük paralar kazanmıyor woxic söylüyordu ortalama 5000 dolar falan kazanıyorlarmış o kadar emeğe çok az bence, iyi CS:GO oynadığını düşünüyorsan ekipmanlarında iyiyse yayıncı olabilirsin daha çok zevk alırsın ve daha iyi para kazanırsın e sporcular günde en az 7-8 saat çalışıyor (tier 1, 2 takımları diğerleri o kadar çalışmıyordur).

Açık konuşayım e spor'cu olursun ama iyi e sporcu olman çok zor. Gerçekten turnuvalara çıkan iyi para kazanan bir e-spor'cu olmak istiyorsan global de bile 40 50 gibi rakamlar vurman lazım bir de esea ve faceit gibi yerlerde Max seviyede olman lazım yoksa karnın doymaz :D

Açık konuşayım e spor'cu olursun ama iyi e sporcu olman çok zor gerçekten turnuvalara çıkan iyi para kazanan bir e-spor 'cu olmak istiyorsan global de bile 40 50 gibi rakamlar vurman lazım bir de esea ve faceit gibi yerlerde Max seviyede olman lazım yoksa karnın doymaz :D.
En iyisi hiç bulaşmasın diyorsunuz.

En iyisi hiç bulaşmasın diyorsunuz.

Hani araştırmadım ama bir mantık kurdum benim çok iyi oynayan arkadaşlarım da var globalde 30 vuran insanlarda tanıyorum ama onlar bile e sporculuktan bahsetmiyorlar bir de bir mantık kuralım hani siz uluslararası bir takım başkanı olsanız nasıl bir oyuncu alırdınız şahsen ben globalde 30 vuran çok vardır yok mu böyle çok fazla vuran derim. Hatta oda yetmez ESEA ve Faceit'de en yüksek seviye olup böyle vurmasını beklerim. E o kadar iyi vurana da para veririm ama bu seviyeye çıkmaz zor bir de siz bu seviyeye çıkana kadar bu seviyedekiler kendini geliştirecek onu ne yapacağız :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı