Cinnamon Linux Mint vs Fedora 33 vs Manjaro

wikig

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Web Geliştiricisi
Hocam selamlar, Linux Mint kurdum ve arayüzü tema kurmama rağmen hoşuma gitmedi. Sizce Manjaro mu kurayım Fedora mı? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Eğer görünüş arıyorsanız Deepinos'e bakmanızı tavsiye ederim. Debian temelli bir dağıtım. Buyurun link: Deepin Technology Community

Görünüşü gerçekten güzel ama maalesef bunu kuramam. Bu saydığım dağıtımlardan birine geçeceğim. Arch kurabileceğime inansam Arch kurarım.
Ubuntu önerenler için ise 1 hafta denedim ve hatalar bunaltıcı olmaya başlamışdı. Bende windowsa döndüm. Yeni dağıtım arayışındayım.
Ubuntu denesene.

Dediğim gibi Ubuntu'daki hatalar beni aşmaya başlamışdı.
Her bir şey kurarken hata alıyordum bunaltıcı oldu.
1 hafta boyunca forumlardan çıkamadım.

Ben pek hata görmedim. 20.04 güzel.
Sen ne hataları gördün?

Program kurarken kaldırırken sürekli VS Code hatası alıyordum.
WoeUSB kurulmadı.
Driver kurulurken sistemim bir anda kapandı, şarteller attı. (en son bundan sonra değiştirdim)
Sanırım hatalı bir kurulum yaptım. Fakat en ufak şeyde hata alıyordum.
Fakat ilk 2 gün gayet mutluydum. Çevremdekiler sordugunda da önermişdim vs.

Dosya Ekleri

• 4 - Ubuntu Övünce.PNG
    4 - Ubuntu Övünce.PNG
    79,2 KB · Görüntüleme: 72
Görünüşü gerçekten güzel ama maalesef bunu kuramam.
Neden? Yani bir linux dağıtımından tam olarak beklentiniz nedir?

Deepin kurulum açısından epey kolay olsa da, yeterli topluluğa sahip olmadığı için, eksik kaldığınız yerde aramanız gereken şeyleri, Debian forumlarında ararsınız. Onun dışında dağıtımın pek bir zorluğu yok.

Neden? Yani bir Linux dağıtımından tam olarak beklentiniz nedir?

Deepin kurulum açısından epey kolay olsa da, yeterli topluluğa sahip olmadığı için, eksik kaldığınız yerde aramanız gereken şeyleri, Debian forumlarında ararsınız. Onun dışında dağıtımın pek bir zorluğu yok.

Daha yeni yeni Linux kullanmaya başladım. Ve Türkçe forumlarının olması benim için en büyük etken.
İngilizcem kötü seviyede olduğu için maalesef yabancı forumları kullanamam.
Bu sebepden dolayı hem başlangıca hitap eden hem de Türkçe forumlarına bolca sahip olması gerek seçdiğim dağıtımın.
Fakat Arch kurmayı düşünmek bile delilik açıkcası. Daha yeni başlayan birine göre kurabileceğime inanmıyorum.
Sonraki zamanlarda terminale alışdığımda yine Arch kuramazsam DeepinOS'a bakabilirim.

Program kurarken kaldırırken sürekli VS Code hatası alıyordum.
WoeUSB kurulmadı.
Driver kurulurken sistemim bir anda kapandı, şarteller attı. (en son bundan sonra değiştirdim)
Sanırım hatalı bir kurulum yaptım. Fakat en ufak şeyde hata alıyordum.
Fakat ilk 2 gün gayet mutluydum. Çevremdekiler sordugunda da önermişdim vs.
WoeUSB Ubuntu'nun yanlış hatırlamıyorsam 16 sürümünün üstünde eksik bağımlılık sebebiyle kurulmuyor. Program kurarken aldığın hata için konu açabilir veyahut kurulumu yeniden yapabilirsin.

Geri
Yukarı