Linux Mint vs Fedora

Mexy1864

Hectopat
Makaleler
3
Sizce hangisini seçmeliyim? Windows'tan geçiş yapacağım ve Windows gibi olmasını istiyorum ama biraz da beni zorlasın. Yani biraz Linux öğrenmeme zorlasın.

@202, yanlış belirtmişim. Geçiş yapmayacağım ama genellikle Linux kullanmayı düşünüyorum.

Sizce hangisini seçmeliyim? Windows'tan geçiş yapacağım ve Windows gibi olmasını istiyorum ama biraz da beni zorlasın. Yani biraz Linux öğrenmeme zorlasın.

@202, yanlış belirtmişim. Geçiş yapmayacağım ama genellikle Linux kullanmayı düşünüyorum.
İlk Defa Linux Kullanacaksınız Linux Mint'i öneririm kullanması daha kolay

Sindilik zorlayacak bir dagitim kullanmayin hocam. Once son kullanici icin yapilmis kolay bir dagitim ile baslayin, islerinizi terminal'den halletmeye calisin. Terminal'e alistiginizda da Artix, Void, Arch gibi bir dagitima gecersiniz.

Hangisini begenirseniz onu kullanin.

Sindilik zorlayacak bir dagitim kullanmayin hocam. Once son kullanici icin yapilmis kolay bir dagitim ile baslayin, islerinizi Terminal'den halletmeye calisin. Terminal'e alistiginizda da artix, Void, Arch gibi bir dagitima gecersiniz.

Hangisini begenirseniz onu kullanin.

Nasıl yani ben Void geçebiliyorum mu?
Sadece terminal gerekli değil sanıyordum.
Aslında kullanacağı sistemin initini (çoğu systemd) package manager'ını bilmesi gerek.

Ben Linux Mint düşünüyorum. Ama size de sormak istedim.

Doğrusun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl yani ben Void geçebiliyorum mu?
Sadece terminal gerekli değil sanıyordum.
Aslında kullanacağı sistemin initini (çoğu systemd) package Manager'ını bilmesi gerek.

Doğrusun.

Hocam tabii ki gecebilirsiniz.
Package Manager'i basit, hemen alisirsiniz. Init sistemi runit. Ogrenmesi kolay bir init sistem.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı