Linux Mint vs Manjaro

Arcolinux'ta başarıyla kullandığım sistem geri yükleme aracı. Günlük, haftalık ve aylık yedekleme yapabilir. Timeshift için sabit diskte ayrı bir bölüm oluşturdum her ihtimale karşı. Mint ve Manjaro'da da kullanılabileceğinden eminim.
Timeshift systemback'ın alternatifi değil. Systemback imaj almak için benim bildiğim. Windows'taki Macrium Reflect gibi. Arcolinux'ta kuramadım.

Son düzenleme:
@lavanta SystemBack ve Timeshift birbirlerine alternatif ama Systemback'in imaj çıkarma fonksiyonu Timeshift'te evet olmayabilir.

Evet benim Systemback ile istediğim Linux kurulu sürücüyü imaj olarak kaydetmek ve sonra geri yükleyebilmek. Kazara formatlama gibi durumlarda can simididir. Ancak Arch'ta kuramadım. Debian için yazılmış. Çözüm bilen varsa yazsın lütfen. Şimdilik Macrium veya Paragon'un USB bellek sürümlerini düşünüyorum.

Evet benim Systemback ile istediğim Linux kurulu sürücüyü imaj olarak kaydetmek ve sonra geri yükleyebilmek. Kazara formatlama gibi durumlarda can simididir. Ancak Arch'ta kuramadım. Debian için yazılmış. Çözüm bilen varsa yazsın lütfen. Şimdilik Macrium veya Paragon'un USB bellek sürümlerini düşünüyorum.
Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama bu Systemback mi dediğiniz?

Bu

Bu arada ben de Manjaro öneririm, gerek Aur reposu gerek hafifliği olsun temizdir. Mint bir yerden sonra bayıyor.

Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama bu Systemback mi dediğiniz?

Bu

Bu arada ben de Manjaro öneririm, gerek Aur reposu gerek hafifliği olsun temizdir. Mint bir yerden sonra bayıyor.
Sanırım. Ancak systemback ile pek ilgilenmiyorum.
Manjaro bilgisayarda Mint'ten biraz daha hızlı açılıyor. Ancak Mint daha kullanışlı bence. MX Linux denedim görsel olarak daha güzel ikisinden de. Ancak bunlar şahsi tercih meselesi.

Geri
Yukarı