Çirkinlik Düşüncesi ve Psikolojim

Tukenmis

Decapat
Aynada, ön kamerada fotoğraf çekiyorum veya kendime bakıyorum gerçekten çok yakışıklı oluyorum. Arka kameradan fotoğraf çekildiğimde veya video çekildiğimde leş gibi oluyorum. Saçlarımı sağa dogru kaldırırım ben ve yanlar da biraz kısa. Aynada hiç gozume batmıyor çok güzel duruyor ama fotoğrafta bakıyorum saçın bir kısmı kalkık, yanlar kısa olduğu için iğrenç gibi oluyor. Psikolojim bozuldu yeminle dişarı çıkamıyorum. İnsanlar beni bu halimle görüyor diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Özgüven eksikliği. Başka açıklaması yok. Aslında sen yine o ayna karşısında foto çekindiğin kişisin ama özgüven eksikliğinden dolayı kendini kötülüyorsun. Başkaları ne der, nasıl bulur diyorsun.

Önce kendini sevmekle ve olduğun gibi kabul etmekle başla.

Bende de vardı o duygudan eskiden ama inan kendini eskitirsin zaten amacın insanların seni öyle görüp öyle kabullenmelleri önemli olan ben pek sevmem her tarafıyla uğraşanları rahat ve sakin ol.

Saclarim oldukca beyazladi, yanlardan dökülmeye basliyor. Hanim beni nasil begendi de aldi hala sasiriyorum. Dudaklarim ince ve burnum zamaninda girdigim bir kavgadan dolayi yamuk yani bildigin cirkinim iste.
Ama kendimi cok seviyorum be ya :)

Psikolojinizin bozuk olmasi tipinizden degil kendinizle barisik olmadigindandir gibi.

Sevgiler :)

Sen kendine nasıl bakarsan öyle görürsün yani kendini nasıl gördüğün o anki ruhsal durumuna bağlıdır mutsuz isen kendini çirkin görürsün vb. bu tür şeyler için canını sıkma.

Profil fotoğrafındaki sen misin? Gayet eli yüzü düzgün bir insana benziyorsun. Ayrıca hayatta değiştiremeyeceğin şeylere fazla kafa yorma. Boy uzunluğu, güzellik gibi. Biraz insan kendinden daha kötü durumda olanları görüp halinden memnun olmayı bilmeli bence.

Bende 18 - 20'li yaşlarımda kafatasımın yamukluğundan dolayı saçlarımı nasıl kestireceğimi şaşırırdım kafamın arkası bayağı düz bir gün saçlarımı 3 numara yaptım ve oldukça olumlu tepkiler aldım. İnsanların çoğunda vardır sendeki durum emil ol geçici bir süreç ve hayatını düzene koyup iş, güç ve manita olayları olduktan sonra kendi kendine unutuyorsun o durumu. Bakımlı ol gerisini takma. Senden daha kötü durumda olan insanlarda var ve o insanlardan da kötü durumda olanlar var şükret ve kendinle barışık ol.

Aynada nasıl görünüyorsan öylesindir. Arka kamerada ayna modu yok ve senin yıllarca aklında olan aynadaki görüntünle uyuşmadığı için bazen "Bu ben miyim" dersin, normaldir.
Hayir aynada gorundugun gibi olmazsin. Arka kamera nasil cekiyorsa oylesindir, ayna modu acik olmadigi muddetce tabi.

Profil fotoğrafındaki sen misin? Gayet eli yüzü düzgün bir insana benziyorsun. Ayrıca hayatta değiştiremeyeceğin şeylere fazla kafa yorma. Boy uzunluğu, güzellik gibi. Biraz insan kendinden daha kötü durumda olanları görüp halinden memnun olmayı bilmeli bence.
Evet benim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı