Çizik telefonu iade etmek

Miraculin

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Ceryan Mühendisi
Mi Note 10 Lite aldım. 5 gündür kullanıyorum ama memnun kalmadım, iade etmek istiyorum. Fakat bir sorun var, arkasında bir çizik oldu, iade olabilir mi? Amazon.com.tr'den satın aldım, aracı bir satıcı yok, direkt Amazon'dan.

Sevmeme sebeplerim:
1-Konuşurken ekranın kapanmaması.
2-Kamerasının çıkıntısız olduğunu sanmıştım ama çıkıntılıymış.
3-Arka kapağındaki gorilla glass 5 tam bir hayal kırıklığı. (Arkası cam telefon almam bir daha.)
4-Yorumlarda 4 gün şarjın gittiğini yazıyorlar ama oyun oynamama rağmen 2. günü bitiremedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaslar son zamanlarda bu olay nerden çıktı anlamiyorum. Alalim, kullanalim tertemiz urunu 2. el yapalim. Sonra da iade etmeye calisalim.

Yok boyle bir dunya. Unutun bunu. Almadan once 2 kere dusunseydiniz. Kimse sizin kullandiginiz bir de ustune ustluk cizdiginiz telefonu almak zorunda degil. Iade sistemi boyle bir sey degil.

Çizmeseniz iade yapılabilirdi ama çizdiğiniz için almayabilirler. Bir diğer iade yolu da hasar ücreti iade'den düşürülerek yapılabiliyor diye biliyorum ama değeri bayağı düşebilir.

Bahsedilen bütün maddeler teknoloji editörleri tarafından YouTube inceleme videolarında bahsedildi. Kimse sizin çizdiğiniz ürünü almak istemez sıfır etiketiyle. Siz de başkasının zarar verdiği ürünü almak istemezsiniz. Bu sebeple iadeniz zaten kabul görmez. Araştırma yapmanız gerekiyordu.

Ayrıca internetten alınan ürünler (Cep telefonu,bilgisayar VB) 14 Gün içinde iade edilebilir. Sim kart taktınız, kutusunu açtınız alamayız gibi şeyler saçmalıktan ibaret. Daha önce aldığım iki telefonu iade alamayız diyen firmalara iade ettim, hakkınızı ararsanız bulursunuz. Ancak çizik sorun oluşturuyor, almazlarsa haklılar.

1595848772496.png

kimseye yalan söylediğim yok....
Ayrıca internetten alınan ürünler (Cep telefonu,bilgisayar VB) 14 Gün içinde iade edilebilir. Sim kart taktınız, kutusunu açtınız alamayız gibi şeyler saçmalıktan ibaret. Daha önce aldığım iki telefonu iade alamayız diyen firmalara iade ettim, hakkınızı ararsanız bulursunuz. Ancak çizik sorun oluşturuyor, almazlarsa haklılar.
Yorumunuz için teşekkür ederim, tek istediğim buydu ama eleştirmek, ata sporumuz oldu

Eki Görüntüle 625223
kimseye yalan söylediğim yok....

Yorumunuz için teşekkür ederim, tek istediğim buydu ama eleştirmek, ata sporumuz oldu
Ne güzel gül gibi bir satıcı gelmiş ve sizi hiç darlamadan iadenizi gerçekleştirmiş. Keşke her satıcı böyle olsa da adam akıllı başımız ağrımadan alışveriş yapabilsek. İnsanlar sanıyor ki aldıkları tüm ürünler direk fabrikada üretildikten sonra onlara ulaşıyor. Satın aldığımız ürünlerin yüzde 10-20 arası iade edilen veya bozuk aksanları düzeltilip 0 hale getirilip satılan ürünler oluyor. En kötü satıcı firma ürünleri tekrar 0 hale getirip satıyor.(Bence gayet mantıklı yaptıkları şey, benim için bir sakıncası yok.) Fakat bizim insanımız yufka yürekli olduğundan satıcıları zarara sokmaya hakkınız yok diyip algı yaratıyor. Kimsenin zarara girdiği yok ki, hatta iadeler için firmaların yıllık zarar bütçesi bile ayrılır.

Ne güzel gül gibi bir satıcı gelmiş ve sizi hiç darlamadan iadenizi gerçekleştirmiş. Keşke her satıcı böyle olsa da adam akıllı başımız ağrımadan alışveriş yapabilsek. İnsanlar sanıyor ki aldıkları tüm ürünler direk fabrikada üretildikten sonra onlara ulaşıyor. Satın aldığımız ürünlerin yüzde 10-20 arası iade edilen veya bozuk aksanları düzeltilip 0 hale getirilip satılan ürünler oluyor. En kötü satıcı firma ürünleri tekrar 0 hale getirip satıyor.(Bence gayet mantıklı yaptıkları şey, benim için bir sakıncası yok.) Fakat bizim insanımız yufka yürekli olduğundan satıcıları zarara sokmaya hakkınız yok diyip algı yaratıyor. Kimsenin zarara girdiği yok ki, hatta iadeler için firmaların yıllık zarar bütçesi bile ayrılır.
Bu kadar ayrıntısını bilmiyordum, henüz yollamadım bile zaten, belki onaylanmaz bile. Ama hem satıcıya sordum, hem buraya danışayım dedim, maksadım, onaylanmayacaksa boşu boşuna 20-30 gün telefonsuz kalmayayım.

Yersiz eleştirenleri bir kenara bırakırsam, ben bir daha tüm alışverişimi Amazondan yaparım.

Geri
Yukarı