CJ en iyi GTA karakteri mi?

Peki ya Niko hakkında ne düşünüyorsun? Benim içim hikaye en derin yazılmış karakterdir ve oyun dünyasında da en iyi yazılmış karakterler arasına girer. Ayrıca hikaye olarak en iyi GTA 5 karakteri de Michael bence.
Niko Bellic GTA oyunlarındaki diğer karakterlerin aksine bir Amerikan rüyası yaşamıyor. Yurt dışından gelen ve yabancılık çeken birisi. Bu açıdan baktığımızda biz oyuncuların çok daha rahat bir şekilde bağ kurabileceği bir karakter. Yabancılık çeken bir karakter ise ancak bu kadar iyi yazılabilirdi dediğiniz gibi. Michael konusunda ise aile içi ilişkilerinde zorluk çeken birisinin pek çok yerde işlendiğini görüyoruz fakat yine de Michael'ın hikâyesi bana da GTA oyunlarındaki en ilgi çekici hikâyelerden birisi olarak geliyor, en azından sönük bir karakter değil.

CJ bana her zaman silik bir karakter gibi gelmiştir. GTA San Andreas bize CJ'i değil, CJ'in etrafındakileri kişileri anlatıyor. GTA serisinde hikâyesini en sevdiğim karakter Trevor'dır. Pek çok psikolojik soruna sahip bir karaktere oyun dünyasında fazla rastlamıyoruz. Trevor'ın sahip olduğu psikolojik sorunlar hem kendisinin, hem de yaşadığı olayların şekillenmesinde fazlasıyla etkili. CJ çevresindekilere ayak uyduran birisiyken, Trevor çevresindekilere şekil veren bir karakter ki bu çok daha çekici geliyor bana. Yine Trevor ile aynı oyunda yer alan Franklin aynı CJ gibi çevresindekilere ayak uyduran, pek çok filmde, şarkıda ve oyunda gördüğümüz sokak çetesi hayatı yaşayan, kısacası bana hiç de ilginç gelmeyen bir karakter.

Uzun lafın kısası, CJ bana abartılan bir karaktermiş gibi geliyor. Kendisini severim, sayarım ancak Trevor sadece GTA serisinde değil, genel olarak gelmiş geçmiş tüm oyunlardaki en ilginç karakterlerden birisi olarak geliyor bana.
Dostum birkaç ay sonra yazıyorum ama demişsin ki Trevor gibi psikopat karakterlere oyun dünyasında rastlamıyoruz ama aksine psikopat karakterlerden çok var, örnek Vaas, Joker, Yakuza serisinden Goro Majima gibi. Ama Niko Bellic gibi bize daha yakın olan göçmen karakterlerden pek yok oyun dünyasında. Ayrıca Niko'nun geçmiş hikayesini biliyormusun? Biliyorsan o karakterle daha da bağ kura bilirsin Trevor'a kıyasla.

Son düzenleme:
Tommy derim. Çünkü cjnin liderlik yapabilecek seviyede biri olduğunu düşünmüyorum. Cj çoğu konuda r yapan bir çete elemanı. Tommy e baktığımızda r yapmayan bazen espirili bazen de tam bir sert mafya oluyor. En benzettiğim kişi ise Polat Alemdar. Gerçektende tommy bence en iyi GTA karakteridir. Tommy zeki bir mafya. Öyle cj gibi elime silah alıp çeteyle orayı basayım şurayı basayım kafasında değil tommy ise dur bir düşünüp halledeceğim kafasında bir karakter. Özellikle final sahnesinde bildiğin oyun kurtlar vadisine dönüyor.

Tommy derim. Çünkü cjnin liderlik yapabilecek seviyede biri olduğunu düşünmüyorum. Cj çoğu konuda r yapan bir çete elemanı. Tommy e baktığımızda r yapmayan bazen espirili bazen de tam bir sert mafya oluyor. En benzettiğim kişi ise Polat Alemdar. Gerçektende tommy bence en iyi GTA karakteridir. Tommy zeki bir mafya. Öyle cj gibi elime silah alıp çeteyle orayı basayım şurayı basayım kafasında değil tommy ise dur bir düşünüp halledeceğim kafasında bir karakter. Özellikle final sahnesinde bildiğin oyun kurtlar vadisine dönüyor.

Tommy mi mafya? Her işten önce para konuşmaktan vasfı yok ki Tommy'nin. Ki Vice City dediğimiz oyunun temelini oluşturan şey Sony forelli için para toplamak. Tommy oyun boyunca Sony'e para bulamayacağim diye Yusuf Yusuf gezdi son dakika Sony hain çıkınca halletti herkesi. Para için taksicilik dondurmacılık yaptı bu mu mafya? Güldürme beni.

Tommy mi mafya? Her işten önce para konuşmaktan vasfı yok ki Tommy'nin. Ki Vice City dediğimiz oyunun temelini oluşturan şey Sony forelli için para toplamak. Tommy oyun boyunca Sony'e para bulamayacağim diye Yusuf Yusuf gezdi son dakika Sony hain çıkınca halletti herkesi. Para için taksicilik dondurmacılık yaptı bu mu mafya? Güldürme beni.

Sen sanırım Tommy'nin Vice City'ye gelmeden önce ki yaşadıklarını bilmiyorsun. Liberty City de yaşadıklarını araştır ondan sonra gel. Ayrıca sonny de hafife alınacak bir adam değil.

Sen sanırım Tommy'nin Vice City'ye gelmeden önce ki yaşadıklarını bilmiyorsun. Liberty City de yaşadıklarını araştır ondan sonra gel. Ayrıca sonny de hafife alınacak bir adam değil.

Biliyorum forelli ailesi için uzun bir süre hapis yattı kendisi. Hatta tek artısı sadakati olabilir Vice City'e gelince de bu sadakati oyunun sonuna kadar devam etti çünkü. Vice City'de hepimizin çocukluğu geçti o yüzden herkes tabii ki Tommy'i Vice City'i sever. Ama cj ve niko bellic karakter olarak daha olgunlar.

Değil, en iyisi Niko Bellic.
Katiliyorum gelmiş geçmiş en iyi oyun karakteri ve oyunudur GTA IV.

Yeni konular

Geri
Yukarı