Clio 4 0.9 TCE Motor Nasıldır?

1.4 egea alın, performans beklemiyorsunuz sonuçta. Egea ile Clio'yu kıyaslamak hata, memnun kalırsanız ileride 1.6mjet motora geçersiniz.
Eminim daha iyidir ama dizelden uzak durmaya çalışıyorum. Egea da olan donanım ve özellikler Clio'da yok. İkisi içinde aynı rakamı ödeyeceğim ve yağ sorunu korkutuyor.

Clio 4 1.5 dizel kullanıcısıyım fakat 0.9 tce motorlu olan modeli de kullandım yaklaşık 500km kadar, kesinlikle çekişinde herhangi bir sorun yaşamadım, tabii ki öyle performans üzerine bir araç değil ama ailenizle şehir içi şehir dışı kullanımlarda üzeceğini düşünmüyorum. 0.9 turbo beslemeli olduğu için gayet yeterli beklentilerinizi karşılar en azından.
Kullanıcıları bu yönde olumlu bahsediyor, teşekkür ederim. Ailem ile kullanabileceğim değerlerde bir sürüş performansı arıyorum, fazlasına gerek yok.
Aynı bütçede araç bakıyorum bende, tercihim doblo olacak büyük ihtimal. Atmosferik motorun çok performanssız, yokuşlarda bayıldığı tarzında şeyler duydum. 0.9 Clio daha mantıklı gibi.
Hayırlısı olsun hepimizin için, Cuma günü alacağım bende. 0.9 turbo için kullanıcıların performans izlenimleri çok iyi.

Hayırlısı olsun hepimizin için, Cuma günü alacağım bende. 0.9 turbo için kullanıcıların performans izlenimleri çok iyi.
Hocam bende 0.9 Clio bakıyordum ama içi aşırı derecede boş, hız sabitleyici falan var ama Egea kadar dolu değil kesinlikle. Eğer motoru biraz göz ardı ederim diyorsanız Egea'da başarılı.

Hocam bende 0.9 Clio bakıyordum ama içi aşırı derecede boş, hız sabitleyici falan var ama Egea kadar dolu değil kesinlikle. Eğer motoru biraz göz ardı ederim diyorsanız Egea'da başarılı.
Egea çok başarılı. Sayamayacağım özellikler var. Fabrika çıkışı Stil paket modellerine baktıysanız bir araçta olması gerekenden fazlası var eksiği yok denecek türden. Clio arka camların kollarından gol yiyerek başlıyor. Yıl 2021, ne kadar boş paket olursa olsun arka cam motoru koymak bu kadar mı maliyetli aklım almıyor. Clio'da hissettiğim evet B segment bir araç, ancak Egea da üst seviye bir araca bindiğinizi hissediyorsunuz.

Egea çok başarılı. Sayamayacağım özellikler var. Fabrika çıkışı Stil paket modellerine baktıysanız bir araçta olması gerekenden fazlası var eksiği yok denecek türden. Clio arka camların kollarından gol yiyerek başlıyor. Yıl 2021, ne kadar boş paket olursa olsun arka cam motoru koymak bu kadar mı maliyetli aklım almıyor. Clio'da hissettiğim evet B segment bir araç, ancak Egea da üst seviye bir araca bindiğinizi hissediyorsunuz.
Kesinlikle. Birisi motor açısından avantajlı biriside doluluk açısından. İki aracında üzeceğini sanmam.

Selamlar,
Bu hafta nasip olursa yeni bir araç almayı planlıyorum. Bu araç Clio 4 2019 model, 0.9 TCE motor. Bütçem maksimum 140 bin lira. Bu fiyat aralığında bir de Fiat Egea 1.4 Fire Stil paket vardı ancak kronik yağ yakma durumundan dolayı kara kara düşünüyorum. Özellikle 0.9 TCe Clio kullanıcıları yönlendirebilir mi? Motorun yakıt, yağ tüketimi ve motor performans/ömrü konusunda çekincelerim var. Teşekkürler.

Bir galerici olarak Fiat marka genel olarak önermiyorum. (kullanım deneyimi açısından tabii)
Clio otm araçlar eskisinden epeyi iyi piyasa arabası her zaman değerini korur bunu unutma,
Alacağın arabayı sakın ekspertize götürmeden alma sakın ha sakın dyno teste sokmaya gerek yok deme hem kaporta hem dyno testleri yapılsın. 0.9 motor deneyimim olmadı bu tarz çok bilinmeyen arabaları yaygınlaşmadan garanti araba ileride sıkıntı çıkarmaz kafasında almayın yanarsınız.
Şu an manuel Ford focusları kesinlikle öneririm bence değeri bilinmiyor piyasaya göre bir tık daha ucuz kalan arablaradan biri ise C-elysse nam-ı değer Peugeot 301 az yakar çok kaçar misali favorilerimdendir. Araba alırken çok dikkatli olun ama paranoyak ta olmayın herkes dolandırıcı değil öyle bir algı var. bu arada çok bilinmeyenden kastım insanların bilmeyen insanların bu 0.9 güçsüzdür diyip geçmesinden kaynaklı motor hacminin herşeyi belirlediğini sanıyorlar.

Araçlar hakkında olumlu olumsuz detayları paylaşan herkese teşekkürler.
Clio 0.9 TCe Touch 90hp bugün satın aldım. 3 silindir ve turbosuz bildiğiniz motorları unutun demek istiyorum. Araç gerçekten çok seri ve keyifli. Henüz 50 kilometrelik sürüş yaptım ve çok memnun kaldım. Start/stop özelliğine alışmak zaman alacak, eskiden bildiğimiz turbolar birkaç saniye yağlama yapar motor sonra durdurulurdu bu lambaya gelince sessizliğe bürünüyor. Her aç kapadan sonrada otomatik açılıyor. Kapamadığınız sürece aktif durumda. Allah isteyen herkesin gönlüne göre versin, ödeme kolaylığı nasip etsin.
Selamlar.

Geri
Yukarı