Cloud Gaming hakkında ne düşünüyorsunuz?

Cloud mu Donanım mı? ( Değerlendirmeyi internet hızınıza göre yapmazsanız daha adil olabilir :D )

• Pc alırım

Oy: 15 60,0%
  • Konsol alırım

Oy: 2 8,0%
  • Cloud candır F/P

Oy: 4 16,0%
  • Cloud'da her oyun yok, Xcloud veya ps gelirse düşünülebilir

Oy: 4 16,0%

• Oy verenlerin toplamı
    25

BreaKSooN05

Kilopat
- Bulut sistemi çok iyi ama çok da saçma, her oyun her Cloud'da yok. Üstelik hangi Cloud kullanıyorsan ona göre satın alım yapman gerekiyor.

xCloud ve PS Plus olsa müthiş olurdu. Ama Türkiye de çok pahalı olabilir server vs çok masraf edecekler. Cihaz almaktansa buluttan oynamak sanki daha iyi gibi. Şu an ortalama cihaz 20k, 20k ile GeForce NOW alırsan, 20 yıllık Cloud süresi veriyor.

Sana genel de en iyi kalite de kartları sunacaklar sürekli kart güncellemesi arza vb dert yok. PC bozulursa gibi bir ihtimal olmayacak. Şu an aldığın PC 20 yıl sonra düşük FPS verecek belki oyunları açmayacak ama Cloud hep açacak.

Son düzenleme:
Fakir ülkelere ”biraz sizde oynayın ezikler” diyen sistemdir. Gerçi bizim ülkemizde internet hızları rezalet olduğu için bulut oyunda oynayamıyoruz.

XCloud şu anda yetersiz Türkiye sunucuları vs. yok gecikme olarak Avrupa sunucusuna ve bağlandığında çok da iyi olduğu söylenemez. Game pass ultimate sahibi olduğum için bu ne işmiş diye bi kaç defa baktım rekabetçi oyunlarda o gecikme hissedilebilir ve tabii ki dezavantaj. GFN ye gelinecek olursa pc almak veya konsol almak yerine cloud gaming yapmak mantıklı değil en azından bi 5 yıl daha alması gereken yolu var gibi

xCloud şu anda yetersiz Türkiye sunucuları vs. yok gecikme olarak Avrupa sunucusuna ve bağlandığında çok da iyi olduğu söylenemez. Game Pass Ultimate sahibi olduğum için bu ne işmiş diye birkaç defa baktım rekabetçi oyunlarda o gecikme hissedilebilir ve tabii ki dezavantaj. GFN'ye gelinecek olursa PC almak veya konsol almak yerine Cloud Gaming yapmak mantıklı değil en azından bir 5 yıl daha alması gereken yolu var gibi

Şahsen ben geçen arkadaşım sayesinde 1 hafta kadar GFN kullandım. Cyberpunkk oynadım sorunsuz ve çok iyi bir deneyimdi. 100Mbps internetim var.

xCloud çok güzel sistem ancak F/P olur mu bilinmez. Yani hem oyunlar hem Cloud teknolojisi çok ucuza gelebileceğini düşünmüyorum. Şu an VPN ile bir oyun bitirdim rekabetçi oyunlar haricinde gayet keyifli diyebilirim. Ama ülkemize gelirse fiyatı ne olur?

Şahsen ben geçen arkadaşım sayesinde 1 hafta kadar GFN kullandım. Cyberpunkk oynadım sorunsuz ve çok iyi bir deneyimdi. 100Mbps internetim var.

xCloud çok güzel sistem ancak F/P olur mu bilinmez. Yani hem oyunlar hem Cloud teknolojisi çok ucuza gelebileceğini düşünmüyorum. Şu an VPN ile bir oyun bitirdim rekabetçi oyunlar haricinde gayet keyifli diyebilirim. Ama ülkemize gelirse fiyatı ne
Xcloud henüz yeni bir servis çoğu şey daha oturmamış ileride yeni oyunlar gamepass dışı oyunların desteği vs. de gelebilir fakat türkiye sunucusu geleceğini sanmıyorum gamepass fiyatları vs. ülkemizde zaten ucuz xcloud alınırsa ekstra oyun satın almadan gamepass ile idare edilebilinir.GFN ye gelinecek olursa ücretsiz üyelik çok sıra bekletiyor ve oturum süresi kısıtlı ücretli kısmı hakkında pek fikrim yok

- Bulut sistemi çok iyi ama çok da saçma, her oyun her Cloud'da yok. Üstelik hangi Cloud kullanıyorsan ona göre satın alım yapman gerekiyor.

xCloud ve PS Plus olsa müthiş olurdu. Ama Türkiye de çok pahalı olabilir server vs çok masraf edecekler. Cihaz almaktansa buluttan oynamak sanki daha iyi gibi. Şu an ortalama cihaz 20k, 20k ile GeForce NOW alırsan, 20 yıllık Cloud süresi veriyor.

Sana genel de en iyi kalite de kartları sunacaklar sürekli kart güncellemesi arza vb dert yok. PC bozulursa gibi bir ihtimal olmayacak. Şu an aldığın PC 20 yıl sonra düşük FPS verecek belki oyunları açmayacak ama Cloud hep açacak.
Beleşe Ubisoft + alıp Geforce Now üzerinden Far Cry 6'ya başladım. Gayet güzel gidiyor. Fiyatlar da iyi olsa çok mükemmel olurdu. Avrupa sunucusundan giriyorum hem 1 saat deneme veriyor hem de sıra çok bekletmiyor isterse 500 kişi olsun 2 dakikada geliyor. Bizim sunucuya giriyorum ya aga 5 kişi falan kalmıştı 1.5 saat sonra falan girdi. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı