Steam fanboyluğu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bilişsel Hack

Hectopat
Makaleler
26
Daha fazla  
Bunlar benim kişisel görüşlerimdir.

Tip 1: 20 liralık falan fark varsa Steam'i tercih ederim.

Bu anlaşılır bir fanboyluktur. Steam istemcisi daha işlevsel bu doğru. Ama diğerleri de çöp değil yani.

Tip 2: Arada 100 lira fark olmasına rağmen Steam'i tercih ederim.

Bu işte saçmalıktır. Aynı ürün. Aynı deneyim. Ama gidip fazladan 100 lira veriyor. Neden? Topluluğu iyiymiş. Demiyor millet hesabıma baksın ve imrensin vs.

Tip 3: Oyun Steam'de yoksa almam. Boykot ederim. Oynamam.

Bu saçmalık çarpı 1000. Firmanın umurunda değilsin. Senin vermediğin 100 liranın bir önemi yok. Firma istediği kazancı istediği şekilde ediniyor. Sen de oyunu oynamadığınla kalıyorsun. Millet yalayıp yutmuş sindirmiş sen boş. Bu anlaşılmaz bir fanboyluktur işte.

Steam fanboyluğunun tek sebebi: Millet kütüphaneme baksın ve beni övsün. Kimse buna karşı çıkamaz. İnsanın yapısında bu var. Övünülmek. Normal bir şey. Ama parasıyla kendisine değer vermesi. İşte bu normal değil. Zavallılık.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:

tip 1: 20 liralık falan fark varsa Steam'i tercih ederim.

Bu anlaşılır bir fanboyluktur. Steam istemcisi daha işlevsel bu doğru. Ama diğerleri de çöp değil yani.

tip 2: Arada 100 lira fark olmasına rağmen Steam'i tercih ederim.

Bu işte saçmalıktır. Aynı ürün. Aynı deneyim. Ama gidip fazladan 100 lira veriyor. Neden? Topluluğu iyiymiş. Demiyor millet hesabıma baksın ve imrensin vs.

tip 3: Oyun Steam'de yoksa almam. Boykot ederim. Oynamam.

Bu saçmalık çarpı 1000. firmanın umurunda değilsin. Senin vermediğin 100 liranın bir önemi yok. Firma istediği kazancı istediği şekilde ediniyor. Sen de oyunu oynamadığınla kalıyorsun. Millet yalayıp yutmuş sindirmiş sen boş. Bu anlaşılmaz bir fanboyluktur işte.

Steam fanboyluğunun tek sebebi: Millet kütüphaneme baksın ve beni övsün. Kimse buna karşı çıkamaz. İnsanın yapısında bu var. Övünülmek. Normal bir şey. Ama parasıyla kendisine değer vermesi. İşte bu normal değil. Zavallılık.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Alakası yok. Steam tabii ki daha işlevsel ve arayüz açısından daha iyi fiyat farkı konusunda belki biraz saçma 20 lira olursa yine Steam'den alırım ama 100 liraysa almam. Epic Games'i sadece bedava oyun için kullanırım arayüzü ve Launcher'i sıkıntılı Steam fanboyluğu yok burada.

Ben nerede indirim varsa oradan alıyorum. İki yerde de indirim de ise Steam.
Yani bu gözler Epic'te Valhalla 88 lirayken gidip Steam'den 230 liraya alanı gördü. Ona ithafen konuyu açma gereği duydum. Bir bakim Sosyal ne diyor diye.

Tip 1: 20 liralık falan fark varsa Steam'i tercih ederim.

Tip 2: Arada 100 lira fark olmasına rağmen Steam'i tercih ederim.

Tip 3: Oyun Steam'de yoksa almam. Boykot ederim. Oynamam.

Bu saçmalık çarpı 1000. Firmanın umurunda değilsin. Senin vermediğin 100 liranın bir önemi yok. Firma istediği kazancı istediği şekilde ediniyor. Sen de oyunu oynamadığınla kalıyorsun. Millet yalayıp yutmuş sindirmiş sen boş. Bu anlaşılmaz bir fanboyluktur işte.

Siz ne düşünüyorsunuz?
Gereksiz bence. Kesinlikle size hak veriyorum. Önemli olan oyuna sahip olmak. Güvenilir olması yeterlidir. Steam aşkı kadar gereksiz bir olay yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı