Clover configurator ayarlarını kaydetme

reiis

Hectopat
Daha fazla  
Yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim burda takıldım.

Ayarları yaptıktan sonra kaydetme yeri istiyor nereye kaydediliyor?

SLuxR2j.jpg

Öncelikle Mount EFI ile no name isimli Boot diski görünür yap sonrasında yukarıdaki file sekmesinden olması lazım oradan import seçeneğini tıkla. Noname içindeki Clover kasörüne gir ve Config.plist dosyasını aç. İstediğin düzenlemeleri yaptıktan sonra çıkış yaparken kaydedilsin mi diye soracak evet deyip PC'yi yeniden başlat, tamamdır.

Proje dosyasını kaydettiğin yer önemli değil. O dosya üzerinde yaptığın değişiklikleri sağ üst taraftaki export butonu ile EFI klasöründeki Clover klasörünün içindeki config.plist ile değiştirmen gerekiyor. Proje dosyasını da aynı yere kaydedebilrsin... Yani önemli olan Config.plist değişimi.

Bende de olmuştu bir ara böyle. Ayarları resimdeki gibi bu şekilde yapınca düzelmişti masaüstüne gelemiyorsan kurulum USB'den Boot edip sonra düzenle istersen.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    153,8 KB · Görüntüleme: 688
Ercan merhaba. Bir donemdir film cekimleriyle ugrastigim icin cok giremedim sosyale. Clover ile ayarlari kaydedemiyorsan config dosyasina kendin manuel olarak injectEdit secenegini ekleyebilirsin. Eger sorunun hala devam ediyorsa config dosyani bizimle paylas soruna bizde cozum arayalim. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı