CM Masterkeys Lite Temizlik Sonrası Çalışmıyor

zombiestnt

Kilopat
Daha fazla  
Klavyemi 2-3 gün önce temizledim ve bir anda çalışmamaya başladı. Temizlerken ilk başta bir kaseye sabunlu suya tuşları çıkartıp içine attım.

Sonra klavyenin kendisini suya batırdığım fırçayla içine su kaçırmadan temizledim. Daha sonra tuşları hafif suyunu attım ama tuşları tam kurumadan takıp bilgisayara taktım ama 10 sn çalıştı sonra çalışmadı

Biraz güneşe tuttum sonra yine denedim yine 10 sn falan çalıştı sonra kablosuyla oynayınca birkaç dakika geldi sonra gitti. Her neyse bilgisayarcıya götürdüm ben de kablosu bozuk dedi klavyenin girişi telefon kablosuyla aynıymış ondan aldım ve eve geldiğimde gayet iyi çalışıyordu.

Ancak uyuyup uyandığımda klavye full çalışmıyordu.Ne başlangıçta ne de kablosuyla oynayınca. Bilgisayara takınca bu hatayı veriyor. Arkadaşımın da aynı versiyonunun rgb olan klavyesi var onun kablosuyla da deneyebilirim belki.

Klavye_hata.png

Sorun ne olabilir? (Garantisi dolmuştur baya oldu alalı.)

İçinde yer alan devre kartı vs. gibi parçaları sökmeden temizlediğiniz için olmuştur.

Klavyeyi iyice dağıtın, alkol ile temizleyip kurulayın. İçin yer alan devre vs. hepsi için geçerli. Yalnız plastik aksama sadece fırçayı batırıp uygulayın. Fırça yumuşak olsun, hatta ev kullanılmayan diş fırçası var ise daha güzel olur.

Bunlara rağmen düzelmez ise servise verin. Devrede problem vardır demek, bu klavyenin membranıda çok farklı olduğu için servis dışında çözüm zor.

İçinde yer alan devre kartı vs. gibi parçaları sökmeden temizlediğiniz için olmuştur.

Klavyeyi iyice dağıtın, alkol ile temizleyip kurulayın. İçin yer alan devre vs. hepsi için geçerli. Yalnız plastik aksama sadece fırçayı batırıp uygulayın. Fırça yumuşak olsun, hatta ev kullanılmayan diş fırçası var ise daha güzel olur.

Bunlara rağmen düzelmez ise servise verin. Devrede problem vardır demek, bu klavyenin membranıda çok farklı olduğu için servis dışında çözüm zor.

Alkol bulamam başka bir şey ile temizlesem olmaz mı. Bir de klavyeyi nasıl açmam lazım hiç vidası yok.

O zaman hiç uğraşmayın servise verin. Hem görsel olarak düzgün gözükür, sanırım geçmeli denilen yapıda.
Hatta kitapçıkta, garanti belgesi üzerinde servis numarası vardır, arayın, durumu anlatın, tahmini fiyat isteyin, ona göre yenisi alırsınız veya servise gönderirisiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı