CMD 1-2 saniye açılıp kapanıyor

Mp3 dönüştürücü sitelerinde yanlış hareket yapılırsa olası. Bence önerim Malwarebytes ile tarama yapmanız.

Virüs olarak şüphelendiğim tek şey o MP3 çevirici sayfalarının attığı reklam veya siteler. Abimde yani Apple Car Play içeren bir araba almadan bu huyuna devam edecek gibi görünüyor. Bu tür sitelerin attığı reklam veya abuk subuk sitelerden hiçbir yerine tıklamayıp hemen çıktığım halde virüs bulaşır mı ki?

Bulaşmaz siz tıklamayınca veya hemen kapayınca daha site gelmeden. Adblocker vs. kullanın.

Windows 11 mi kullanıyorsunuz? Hangi sürümünü kullanıyorsunuz?

Windows 11 ile alakalı değil hocam sorun, herkeste var genel olarak.

Virüs olarak şüphelendiğim tek şey o MP3 çevirici sayfalarının attığı reklam veya siteler. Abimde yani Apple Car Play içeren bir araba almadan bu huyuna devam edecek gibi görünüyor. Bu tür sitelerin attığı reklam veya abuk subuk sitelerden hiç bir yerine tıklamayıp hemen çıktığım halde virüs bulaşır mı ki?
Bir şey inidirip kurmadığınız sürece virüs bulaşması çok zor. Buna önlem olarak tarayıcına ublock origin eklentisini kurabilirsin. Tavsiyem firefox+ ublock kullanman, en iyi o şekilde performans verdiğini gözlemledim fakat chrome için de eklenti linkini aşağıya bırakıyorum.

Firefox: Ublock Origin Firefox

Chrome: Ublock Origin Chrome

Başlangıçta oluyorsa sıkıntı yok. Birçok yazılım ön yükleme yaptığında anlık görülebilir.

Ama normal kullanımda pek çıkmaması gerekiyor. Bir dönem benim notebookta oluyordu araştırdım NVIDIA'nın bir sürücüyü yüklemeye çalıştığında çıktığını keşfettim. Benzer bir durum olabilir. Başlangıç uygulamalarını gereksiz uygulamaları kapatıp deneyin. Belki çözülebilir. Yukarıdaki arkadaşların yazdıkları virüs taramasını yapmadan önce deneyin.

@Jack İşte Windows 11 21H2 ve 22H2 sürümünde Windows ile alakalı böyle bir sorun mevcut ileriki sürümlerinde düzelteceklerini ve stabil olmadıklarını bu tip sıkıntılar çıktığını söylediklerini hatırlıyorum. Bende bu sorunu yaşıyordum ve geri dönüş olarak bildirdim.

Bu durum, Windows'u ilk kurdugunda ve sürücü yuklediginde de olabilir. Normal.

Başlangıçta oluyorsa sıkıntı yok. Birçok yazılım ön yükleme yaptığında anlık görülebilir.

Ama normal kullanımda pek çıkmaması gerekiyor. Bir dönem benim notebookta oluyordu araştırdım NVIDIA'nın bir sürücüyü yüklemeye çalıştığında çıktığını keşfettim. Benzer bir durum olabilir. Başlangıç uygulamalarını gereksiz uygulamaları kapatıp deneyin. Belki çözülebilir. Yukarıdaki arkadaşların yazdıkları virüs taramasını yapmadan önce deneyin.
Hocam komut satırları genel olarak kafasına göre çıktığı oluyor bazen hata verince onun dışında dediğiniz gibi.

@Jack İşte Windows 11 21H2 ve 22H2 sürümünde Windows ile alakalı böyle bir sorun mevcut ileriki sürümlerinde düzelteceklerini ve stabil olmadıklarını bu tip sıkıntılar çıktığını söylediklerini hatırlıyorum. Bende bu sorunu yaşıyordum ve geri dönüş olarak bildirdim.
Tamam hocam o sadece 11 ile alakalı değil Microsoft yavaş yavaş 10'u unuttuğundan oradaki sorunları görmezden geliyor sadece Windows 11'de varmış gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı