Çocuk yapan mülteciler

Kimseyi kışkırtmak veya kötülemek için yazmıyorum bu mesajı ama uzun zamandır beni düşündüren ve bugün yine tanık olduğum bir durumdan bahsetmek istiyorum.
Ben 20 yaşında olmama rağmen okul başarım kötü olduğu için -abartmıyorum, bunu kendimi acındırmak için de söylemiyorum- bazen geceleri geçim kaygısından uyuyamıyorum. Bazı sebeplerden dolayı evlenmeyi düşünmüyorum (zaten kimse de benim için ölüp bitmiyor) ama o sebepler olmasaydı bile ekonomik sıkıntılar, gelecek kaygısı vb sebepler yüzünden evlenmeyi düşünmezdim.
Ben bile bu durumdayken ülkesini terk eden/etmek zorunda kalan bu insanlar nasıl bu kadar umursamaz olabiliyor? Dünyaya getirdikleri çocuğa sağlayabilecekleri hayatın farkında değiller mi? Bugün yine otobüste en fazla iki yaşında bir bebek gördüm. Hastaydı hastaneden geliyordu ailesi ile. Hayır yani belli ki maddi durumunuz iyi değil, ki benim de değil. Bari dünyaya gelecek çocuğunuza acıyın yani. Çocuğa üzüldüm vallahi.
Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Çok mu abartıyorum?

Tüm sığınmacılar kadın, erkek, çocuk, yaşlı, sakat, ölü, hasta denilmeden ırkına, milletine bakılmadan sınır dışı edilmeli. Vatandaşlık verilenler de vatandaşlıktan çıkarılıp kendi ülkelerine gönderilmeli. Bu artık bir beka sorunu. İleride ermenilerin Azerbaycan türklerine yaptığı gibi, filistinlilerin ve israillilerin birbirlerine yaptıklarını bu sığınmacıların bize yapmayacakları ne meçhul?

Kimseyi kışkırtmak veya kötülemek için yazmıyorum bu mesajı ama uzun zamandır beni düşündüren ve bugün yine tanık olduğum bir durumdan bahsetmek istiyorum.
Ben 20 yaşında olmama rağmen okul başarım kötü olduğu için -abartmıyorum, bunu kendimi acındırmak için de söylemiyorum- bazen geceleri geçim kaygısından uyuyamıyorum. Bazı sebeplerden dolayı evlenmeyi düşünmüyorum (zaten kimse de benim için ölüp bitmiyor) ama o sebepler olmasaydı bile ekonomik sıkıntılar, gelecek kaygısı vb sebepler yüzünden evlenmeyi düşünmezdim.
Ben bile bu durumdayken ülkesini terk eden/etmek zorunda kalan bu insanlar nasıl bu kadar umursamaz olabiliyor? Dünyaya getirdikleri çocuğa sağlayabilecekleri hayatın farkında değiller mi? Bugün yine otobüste en fazla iki yaşında bir bebek gördüm. Hastaydı hastaneden geliyordu ailesi ile. Hayır yani belli ki maddi durumunuz iyi değil, ki benim de değil. Bari dünyaya gelecek çocuğunuza acıyın yani. Çocuğa üzüldüm vallahi.
Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Çok mu abartıyorum?
Aslında konu zaten öyle görmüş ve alışmış olmaları. Fakir ama, farkında değil. Hayat bu şekilde işliyor sanıyor. Cebinde tek kuruş yok ama karnında bebek var yine de umurunda değil. Daha fazla bebeğin peşinde. Doğacak olan çocuk maddi durumdan dolayı bir şey göremeyeceği, öğrenemeyeceği için, Anne baba ne yaptıysa aynısını uygulayacak. %95 ihtimalle.

Son düzenleme:
Hocam ezan İslam dinine göre Arapça okunmalı halkın cahilliği dine yansıtılmamalı zaten halkın %90'ını Müslüman İslam dinindede zaten diğer tüm dinlere karşı hoş görülü ama bizim halk böyle bu topraklarda yüzyıllardır ezan Arapça okundu ama böyle değildi ülkenin hali Osmanlı üç kıtaya hüküm sürdü 300 yıl yasaklanması gereken Arapça tabela yabancı para ile alışveriş ve mülteciler zaten bunları halledip üretime sanayiye teknolojiye destek verilirse ülke refaha kavuşur.

A*apların durumunun Avrupa ülkelerinden daha iyi olduğu zamanlar vardı ama artık öyle değil şu an dünya üzerinde ki en ilkel insanlar a*aplar ( Afrika'daki kabileden adam getirsen o bile kurallara uymaya çalışır bunlar da o da yok ) ülke yavaş yavaş a*aplaşıyor ülke de a*apça olan her şey yasaklanmalı ve insanların a*aplarla evlenmesine izin verilmemeli ( yanlış anlaşılma olmasın a*aplara ait her şey yasaklansın diyorken din i kast etmiyorum )

Bir de ülkenin %90'ı Müslüman sözü bana göre doğru değil zaten ülkenin büyük kısmı Müslüman'ım deyip ne namaz kılıyor ne kuran okuyor birkaç dua bilip Müslüman'ım diye geziniyor

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yukarıda gördüğünüz şahıslar "Oha, Türkiye'de açık kadınlar varmış üff hadi gidelim" diyen şahıslar. Yukarıdaki cümlenin daha kibar şeklini yazamadım.

A*apların durumunun Avrupa ülkelerinden daha iyi olduğu zamanlar vardı ama artık öyle değil şu an dünya üzerinde ki en ilkel insanlar a*aplar ( Afrika'daki kabileden adam getirsen o bile kurallara uymaya çalışır bunlar da o da yok ) ülke yavaş yavaş a*aplaşıyor ülke de a*apça olan her şey yasaklanmalı ve insanların a*aplarla evlenmesine izin verilmemeli ( yanlış anlaşılma olmasın a*aplara ait her şey yasaklansın diyorken din i kast etmiyorum )

Bir de ülkenin %90'ı Müslüman sözü bana göre doğru değil zaten ülkenin büyük kısmı Müslüman'ım deyip ne namaz kılıyor ne kuran okuyor birkaç dua bilip Müslüman'ım diye geziniyor

Bugüne kadar yapılan her şeyi islam'ı kullanılarak yaptılar. Ve maalesef halkımız buna sessiz kalıp işin içinde islamıda kullandıkları için inanıyorlar. Devlet din ile yönetilmese, bugün ülkemizde bir tane bile sığınmacı olmazdı.

Son düzenleme:

Hocam araplar zaten sözde Müslümanım diye gezenlerin çoğu arap kafalı arap kültürüne ait şeyler yasaklanmalı ama dini şeylere yasak gelmemeli bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı