Çözüldü 2. El Playstation 3 alırken nelere dikkat etmeliyim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Danotella

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Limburg...
Daha fazla  
Letgo'dan 2. El Playstation 3 alacağım.

Diyelim adamla oturduk, konsol ve kollar önümde. Ne yapmalıyım, nelere dikkat etmeliyim?

Çözüm
Ben 350 TL ye yeni sattım. Kolları yoktu. Yanında 2 oyun ve PS3 move set verdim. 7 yıllık cihaz. Sattığım kişi şu an çok memnun.

Cihazın dış görünüşü herşeyi ele verir.

Açılıp kapanma sürelerine bakın. Oyun CD si koyup çalıştırın. Kasa altını kontrol edin. Kurcalanmış mı. Bunlardan anlamam diyorsanız size en kolay 2 yöntemi söyleyeyim.

1- satıcının yaklaşımı.
2- Kırdırılmamış cihaz olsun. ( Bu cihazlar kesinlikle daha temiz olur ve daha az kullanılmış olur) Muhtemelen tamir görmemiş cihazdır.
3- Mümkünse fatura isteyin. İlk elden alın. 3. 4. el olmasın.
Ben 350 TL ye yeni sattım. Kolları yoktu. Yanında 2 oyun ve PS3 move set verdim. 7 yıllık cihaz. Sattığım kişi şu an çok memnun.

Cihazın dış görünüşü herşeyi ele verir.

Açılıp kapanma sürelerine bakın. Oyun CD si koyup çalıştırın. Kasa altını kontrol edin. Kurcalanmış mı. Bunlardan anlamam diyorsanız size en kolay 2 yöntemi söyleyeyim.

1- satıcının yaklaşımı.
2- Kırdırılmamış cihaz olsun. ( Bu cihazlar kesinlikle daha temiz olur ve daha az kullanılmış olur) Muhtemelen tamir görmemiş cihazdır.
3- Mümkünse fatura isteyin. İlk elden alın. 3. 4. el olmasın.

Çözüm
Fat kasalardan uzak durmanızı tavsiye ederim. Fat kasalarda çok ciddi kronik arıza bulunmaktadır. CPU ve GPU'nun lehimleri çok kolay çatlar ve cihazınız açılmaz. Tamiri cihaz kadar para eder. Slim veya Superslim kasalara bakmak en iyisidir. Genel anlamda sorunsuzdurlar. Sessiz ve serin çalışırlar. Artık tüm PS3'ler kırılabilmekte.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı