Çözüldü 9500 GT HDMI ses gitmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

punisherrr

Femtopat
Merhabalar arkadaşlar. Başlıktan gördüğünüz gibi böyle bir sorunum var. Ekran kartımda HDMI girişi bulunmakta. NVIDIA GeForce 9500 GT ekran kartım HDMI girişi var ama kasada yok, öyle söyleyeyim televizyona taktım görüntü gidiyor ama ses gitmiyorum.

Sizlerden yanıt bekliyorum... İyi günler dilerim...

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Boşa kürek çekmek. En sevdiğim spor :p

Eski ekran kartları doğrudan HDMI üzerinden ses veremiyor. Bu tür kartların üstünde bir S/PDIF bağlantısı olur. Anakart veya ses kartının SPDIF çıkışından bir kablo vasıtası ile sesi ekran kartına verip öyle HDMI üzerinden ses alabilirsiniz. Buyurun bu da NVIDIA rehberi.

Bu da söz konusu bağlantı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Boşa kürek çekmek. En sevdiğim spor :p

Eski ekran kartları doğrudan HDMI üzerinden ses veremiyor. Bu tür kartların üstünde bir S/PDIF bağlantısı olur. Anakart veya ses kartının SPDIF çıkışından bir kablo vasıtası ile sesi ekran kartına verip öyle HDMI üzerinden ses alabilirsiniz. Buyurun bu da NVIDIA rehberi.

Merhaba Recep bey, vay be bunuda mı görücektim :D

Boşa kürek çekmek. En sevdiğim spor :p.

Eski ekran kartları doğrudan HDMI üzerinden ses veremiyor. Bu tür kartların üstünde bir s/pdıf bağlantısı olur. Anakart veya ses kartının spdıf çıkışından bir kablo vasıtası ile sesi ekran kartına verip öyle HDMI üzerinden ses alabilirsiniz. Buyurun bu da NVIDIA rehberi.

Hocam, doğru. Bende GTS 250 vardı. Kablo ile ses veriyordu. Belki 9500 GT için de olabilir. Bende bir ara Zotac modeli vardı. Onda yoktu. Direkt olarak verebiliyordu.

Videosunu da verelim de kürekler boşa gitmesin 😎

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Technopat, çözer!

Tamam dostum. Video da bana vahiyle geldi zaten.

Hocam, kızmazsanız bir şey dikkatimi çekti. Videoda bulanan kartta HDMI göremedim. DVI var. Tamam DVI ses aktarabilir. Bunu biliyorum. Fakat bu kartların farklı çok versiyonu var.

Hocam, kızmazsanız bir şey dikkatimi çekti. Videoda bulanan kartta HDMI göremedim. DVI var. Tamam DVI ses aktarabilir. Bunu biliyorum. Fakat bu kartların farklı çok versiyonu var.
Videoyu attığım yerden izlemeye başladığınız için. Baştan izlerseniz kutudan çıkan DVI to HDMI adaptörü görebilirsiniz 😎

Ama bunun böyle driver güncellemesiyle felan bi çözümü olmaz mı?
Olsaydı, söylerdim 🙄

Geri
Yukarı