Çözüldü ASRock B450M HDV r4.0 BIOS uyarısı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alperen 06

Hectopat
Makaleler
1
ASRock B450M HDV r4.0 anakartım var, önceden en güncel sürüm olan p3.70'e güncellemistim. Herhangi bir uyarı yoktu, bugün yeni sürümü yüklemek için girdiğim de hem yeni çıkmış p3.80 ve p3.90 sürümlerinde hem de benim kullanmış olduğum p3.70'de bu uyarı var "ASRock do not recommend updating this BIOS if pinnacle, Raven or Summit Ridge CPU is being used on your System" ne yapmam lazım. İşlemcim Ryzen 5 2600.

Çözüm
Yanlış cevirmiyorsam hiçbir mimari için önermiyor ve genelde en güncel BIOS en iyi diyorlar BIOS'u dusurmeli miyim.
Eski sürümüne düşürün. En güncel BIOS olması lazım doğru ama bu update sizin işlemciniz için değil. Dediğim gibi bu update sizin için değil. Ayrıca sorununuz çözüldüyse en iyi cevap olarak işaretleyebilirsiniz.
Yanlış cevirmiyorsam hiçbir mimari için önermiyor ve genelde en güncel BIOS en iyi diyorlar BIOS'u dusurmeli miyim.
Eski sürümüne düşürün. En güncel BIOS olması lazım doğru ama bu update sizin işlemciniz için değil. Dediğim gibi bu update sizin için değil. Ayrıca sorununuz çözüldüyse en iyi cevap olarak işaretleyebilirsiniz.

Çözüm
Şu an kullandığınız BIOS sürümü nedir? Sanırım 3.70 kullanıyorsunuz. Eğer sisteminizde herhangi bir sorun yoksa BIOS'a dokunmayın. Ryzen 3000 serisi işlemciler dışındaki işlemciler için ASRock güncelleme yapılmasını önermiyor.

Şu an kullandığınız BIOS sürümü nedir? Sanırım 3.70 kullanıyorsunuz. Eğer sisteminizde herhangi bir sorun yoksa BIOS'a dokunmayın. Ryzen 3000 serisi işlemciler dışındaki işlemciler için ASRock güncelleme yapılmasını önermiyor.

Evet 0.
P3.70 ama ben bu sürüme guncellerken bu uyarı yoktu yeni yazmışlar o garibime gitti.

Güncelleme açıklamalarında M.2 uyumlulugu iyileştirildi falan yaziyor ama Ryzen 3000 için mi sadece çok saçma geldi pek anlamıyorum neye göre cikarıyorlar ama saçma geldi yani.
Ki eskiden yazmayıp şimdi yazmalarida ayrı bir şey.
Hayır BIOS sürümüne dokunmayın. Düşürmenize gerek yok.

Ne yapmalıyım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı