Çözüldü Bilgisayar 9-10 dakikada zor açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Amogaçi

Hectopat
Bilgisayar, görseldeki gibi bir haftadır siyah ekranda 10 dakikaya yakın süre bekleterek açılmaya başladı. Şimdiyse yükleniyor ekranı geçtikten sonra siyah ekranda kalıyor ve açılmıyor. Yardım eder misiniz, sorun nedir?

Dosya Ekleri

• IMG_20201018_165650.jpg
    IMG_20201018_165650.jpg
    54,3 KB · Görüntüleme: 151
Çözüm
Windows 7 kurmanızı tavsiye etmem 10 yıllık işletim sistemi kendisi. Windows 8.1 ya da Windows 10 kurmanızı tavsiye ederim.
HDD Sentinel ile diskinizin sağlık durumunuzu paylaşınız. Sorunun Windowstan olma ihtimali düşük HDD'den dolayı olmuş olmalı.
Sağlık durumu iyi çıkarsa sorun Windows çökmüştür.
Hay allahım yaa masayı bacağımla hafiften salladım hard disk gürültülü çalışmaya başladı. PC'yi yeniden başlattım ve PC yine açılmıyor. Sorun hard diskte evet.

Disk sistem çalışıyorken hala gürültülü çalışıyorsa sesini videoya alıp burada paylaşır mısınız? Ya da gene format atıp HDD Sentinel ile diskin sağlık durumunu paylaşırsınız. Diskin sağlığı %0 olabilir diye düşünüyorum. Başka bir SATA portuna takmayı deneyiniz diski.

Disk sistem çalışıyorken hala gürültülü çalışıyorsa sesini videoya alıp burada paylaşır mısınız? Ya da gene format atıp HDD Sentinel ile diskin sağlık durumunu paylaşırsınız. Diskin sağlığı %0 olabilir diye düşünüyorum. Başka bir SATA portuna takmayı deneyiniz diski.
Sata portunu dün değiştirdim sonuç alamadım. Ses kesildi yeniden başlatınca. Sistemi tekrar açabilirsem Sentinel ile test edip sonucu atarım buraya.

Geri
Yukarı