Çözüldü Bitdefender antivirüs pişmanlıktır!

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ucsktr

Hectopat
Makaleler
1
Ben daha önce böyle bir problem ne duydum ne de yaşadım arkadaşlar. Ne oldu biliyor musunuz? Bitdefenderin ücretsiz antivirüsünü kullanıyordum. Ücretsiz kullanım süresi doldu ve kaldırdım bende. Aklıma tüküreyim bundan sonra hiç bir antivirüsü kullanmayacağım. Her neyse sonra sistemi yeniden başlattım aa ne oldu biliyor musunuz? Parolayı giriyorum ve sistemim açılmıyor. Şuan bu mesajı güvenli modu açarak yazıyorum. Artık antivirüsün satış politikalarını ve ne kadar alçaldıklarını görebiliyorsunuz değil mi? Yazık bir şey demiyorum gerçekten. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim. Sistemimde önemli veriler var format atmak istemiyorum. Başlangıçta açılan herşeyi kapattım açılmadı. Tam silinmiş mi diye kontrol ettim hiç bir artık gözükmüyor. Tavsiyeniz nedir?

-Sistem geri yükleme noktası olmadığı için çekemiyorum. (Zaten açık olsa da bunun bir işe yaradğını görmedim de neyse)

Çözüm
Önemli dosyalarınız büyük ihtimalle HDD'nizde depolanıyor, eğer öyleyse HDD'nizi bilgisayarınızdan çıkartın. Flash belleğiniz var ise, Windows ISO dosyasını indirip kurun ve Rufus'a dönüştürün. Format attıktan sonra, Windows.Old klasörünü silebilirsiniz.
Önemli dosyalarınız büyük ihtimalle HDD'nizde depolanıyor, eğer öyleyse HDD'nizi bilgisayarınızdan çıkartın. Flash belleğiniz var ise, Windows ISO dosyasını indirip kurun ve Rufus'a dönüştürün. Format attıktan sonra, Windows.Old klasörünü silebilirsiniz.

Çözüm
Önemli dosyalarınız büyük ihtimalle HDD'nizde depolanıyor, eğer öyleyse HDD'nizi bilgisayarınızdan çıkartın. Flash belleğiniz var ise, Windows ISO dosyasını indirip kurun ve Rufus'a dönüştürün. Format attıktan sonra, Windows. Old klasörünü silebilirsiniz.

Cevap için teşekkür ederim, Maalesef verilerim C diskinde şu an güvenli modda açıldığı için HDD atabilirim ama bunun haricinde çözümü yok mudur? Çünkü bana çok büyük zaman kaybı yaşatacak gibi gözüküyor.

Cevap için teşekkür ederim, maalesef verilerim c diskinde şu an güvenli modda açıldığı için HDD atabilirim ama bunun haricinde çözümü yok mudur? Çünkü bana çok büyük zaman kaybı yaşatacak gibi gözüküyor.
Şöyle yapabilirsiniz, flash belleğe dediğim gibi ISO dosyası yükleyin. SSD'nizi sistemden çıkartın ve BIOS'a girip HDD'nize Windows'u kurun, daha sonrasında ise SSD'nizden Bitdefender'ı silebilirsiniz.

Güvenli moddan giriyorsan Bilgisayar'a sağ tık yap Yönet'e bas depolama kısmına gel. Oradan yeni Windows için bir bölüm oluştur. Halihazırdaki diske sağ tık yapıp birimi küçülte bas. En az 35 gblık bir alan oluştur. 35000 MB diye ayarlarsın.
1577496611179.png

PIN kullanıyorsanız onu yerine Microsoft hesabınızın parolasını girmeyi dener misiniz?
Onu denemiştim. İşe yaramamıştı.
@Ucsktr Format attıktan sonra son durumu yazarsan sevinirim.
İlginiz için teşekkür ederim. Kısmi format olan sıfırlama işlemine gittim. Dosyaları sakla dedim. En az kayba beni bu uğrattı en azından. İşlem yaklaşık 20 dakika sürdü ve şuan sistem sorunsuz açılıp kapanıyor.
Buradan çıkarılacak ders kesinlikle Bitdefender antivirüs programı kullanılmamalı. Tekrardan ilginiz için çok teşekkür ederim.

Onu denemiştim. İşe yaramamıştı.

İlginiz için teşekkür ederim. Kısmi format olan sıfırlama işlemine gittim. Dosyaları sakla dedim. En az kayba beni bu uğrattı en azından. İşlem yaklaşık 20 dakika sürdü ve şu an sistem sorunsuz açılıp kapanıyor.
Buradan çıkarılacak ders kesinlikle Bitdefender antivirüs programı kullanılmamalı. Tekrardan ilginiz için çok teşekkür ederim.
Tekrardan geçmiş olsun, daha dikkatli olun. Mümkün ise önemli dosyalarınızı HDD'nize kopyalayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı