Çözüldü Grundig 12U-GNB1465A1I5 QUANTA SWH Dizüstü Bios Update

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

turaç

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kadirli
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde Grundig GNB1465AI5 model dizüstü var. Windows 7 ile satın alınmış. Yanı biosu UEFI özellikli değil. Ben de UEFI Windows 8.1 kurmak istiyorum. Arçelik servisini arayıp(sitede update yoktu) güncel bir bios göndermelerini istedim. Bana aşağıdaki dosyaları göndermişler ama ben orda bir bios dosyası göremedim ya da yanılıyorum. Bir de siz bakar mısınız? Eğer onlar bios dosyaları ise bu işi nasıl yapacağım? Bios güncelleme işinde acemi değilim ama bunda kafam karıştı!

BIOS Özellikleri:
Sağlayıcı: INSYDE
Sürüm: QU272
Yayım Tarihi: 12/16/2011

Sistem Özellikleri:
Üretici ARCELIK
Ürün 12U-GNB1465A1I5
Sürüm V107
SKU# HuronRiver_CRB

Anakart Özellikleri:
Üretici: Quanta
Ürün: SWH
Sürüm: TBD

Gönderdikleri "DataServices " klasörünün içeriği:

Ekran Alıntısı.PNG

"DriveKey" dosyasının içeriği:

Ekran Alıntısıi.PNG

Quanta QLH/ QLC/ TWH/ SWH/ SW6h BIOS U311
Burada verdiğim bios'u deneyebilirsin. Sana verdikleri updateyi yap eğer tarih daha düşük veya 2012'den eski ise dediğimi güncellersin.
Sosyalde usb bootable yapmayı öğren ve uygula. Rar içinde olan drivekey adında olan klasörü usb belleğin içine at, klasör adını update olarak değiştir.
Bıostan usb boot edip 98 ekranı geldiğinde cd update yazıp enter'a bas.
Eğer bu dediğim komutta hata verirse dır yazıp çıkan yerin resmini çek paylaş.
Eğer sorun çıkmaz ise AUTOEXEC yazıp enter'a bas. İşlem bitince bios default yaparsın ve tarihi kontrol edersin.

Dediğinizi yaptım. Cd update yazınca sorun çıkmadı ama AUTOEXEC şöyle bir hata verdi:

FormatFactoryWP_20141023_002.jpg

Sizin dediğinizi de yaptım. Teşekkür ederim, güzel oldu fakat yine bios UEFI özelliği kazanmadı. UEFI 8.1 kuramayacağım galiba!

Yine de ilginiz için çok sağolun.

Sonuç: Bu bilgisayar için UEFI ya daha çok bekleyeceğiz ya da hiç beklemeye uğraşmayacağız!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı