Çözüldü Kernel-Power 41 63 Sistem Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

uyemurat

Hectopat
Yer
İstanbul
Selam arkadaşlar, Benim pc donuyor. Bazen internette gezinirken bazen de program çalıştırırken donup kalıyor. Kasa çalışıyor ama tuşlar maus ekran öylece donup kalıyor. Olay görüntüleyicisinde Kernel-Power 41 63 Sistem Hatası çıkıyor. Bir kaç defa format attım farklı sistemler kurdum virüs taraması yaptım tüm dataları silip tekrar format attım vs. nafile. Anakartın kitapçığında kullandığım RAM'ler için destek yok. Acaba RAM uyuşmazlığı olabilir mi?

• Anakart: ASUS P8Z77-V LX Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2400MHz(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 HDMI Anakart
  • İşlemci: INTEL Core i7 3770K Soket 1155 3,5GHz 8MB Cache 22nm Islemci
  • Ram: GSKILL 16GB(2x8GB) Trident X DDR3 2400MHz cl10 1,65V Dual Kit Ram
  • SSD: INTEL 120GB SSD 330 Serisi Sata 3.0 SSD(500MB Okuma / 450MB Yazma)
  • PSU: XILENCE XILENCE XP800 800W 135MM FAN PSU GAMİNG SERİSİ 80+ BRONZE R3
  • Kasa: Zalman Z11 Plus
  • Ekran Kartı: SAPPHIRE HD7850 O.C. Edition GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı
  • İşlemci Soğutucusu: COOLER MASTER HYPER 612S LGA 775/1155/1156/1366 & AMD AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU
  • DVD rider : PIONEER DVR-S19LBK 24X ± DOUBLE LAYER LABELFLASH SATA DVD YAZICI SİYAH

aynı sıkıntı şuan bendede var beyler yardım
bendede aynı sorun var psu dan şüpheleniyorum
bendeki sorunlar varsa % 90 psudandır. yoksa %70 psudandır. ama ben gözlemlerime ve bilgime güvenip yeni psu taktım.. aslında takmadan önce çok istedim bir psu ile denemeyi ama bulamayınca riske girip yenisini aldım ve çok şükür Allaha sorun çözüldü.. senin deneme imkanın varsa başka bir psu ile dene yoksa artık sen bilirsin. ki alırsan var olandan daha iyi bir psu al ki sorun psudan değilse bile en azından daha iyi bir psu sahibi olmuş olursun.

Selam arkadaşlar, Benim pc donuyor. Bazen internette gezinirken bazen de program çalıştırırken donup kalıyor. Kasa çalışıyor ama tuşlar maus ekran öylece donup kalıyor. Olay görüntüleyicisinde Kernel-Power 41 63 Sistem Hatası çıkıyor. Bir kaç defa format attım farklı sistemler kurdum virüs taraması yaptım tüm dataları silip tekrar format attım vs. nafile. Anakartın kitapçığında kullandığım RAM'ler için destek yok. Acaba RAM uyuşmazlığı olabilir mi?

• Anakart: ASUS P8Z77-V LX Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2400MHz(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 HDMI Anakart
  • İşlemci: INTEL Core i7 3770K Soket 1155 3,5GHz 8MB Cache 22nm Islemci
  • Ram: GSKILL 16GB(2x8GB) Trident X DDR3 2400MHz cl10 1,65V Dual Kit Ram
  • SSD: INTEL 120GB SSD 330 Serisi Sata 3.0 SSD(500MB Okuma / 450MB Yazma)
  • PSU: XILENCE XILENCE XP800 800W 135MM FAN PSU GAMİNG SERİSİ 80+ BRONZE R3
  • Kasa: Zalman Z11 Plus
  • Ekran Kartı: SAPPHIRE HD7850 O.C. Edition GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı
  • İşlemci Soğutucusu: COOLER MASTER HYPER 612S LGA 775/1155/1156/1366 & AMD AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU
  • DVD rider : PIONEER DVR-S19LBK 24X ± DOUBLE LAYER LABELFLASH SATA DVD YAZICI SİYAH
dostum tıpa tıp aynı sorun var sebebı nedir ?,
Kardeş ilk önce uzun aralıklarla kapanıyordu pc sonra ara daha da kısaldı. En sonunda tamamen kapandı birdaha açılmadı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bazen ekran kararıyor kasa çalışıyor reset tusuna basmamı istiyor.
Az önce olay görüntüleyicisine girip baktım. Neredeyse her gün bu hatayı alıyormuşum.

pR153o.png

Hal böyle olunca kafama takıldı. Daha geçenlerde güç kaynağım vefat etti ve ayın 5'inde yeni bir güç kaynağı aldım. 2 gündür yeni güç kaynağı takılı. Olay görüntüleyicisinde bu hatalar olmasına rağmen 2 gündür bilgisayarı sorunsuz kullanıyorum. Çalışmasında bir sıkıntı gözlemlemedim. Ama dediğim gibi kafama takıldı bir kere.
Sistemim: MSI GTX 770 / MSI Z97 GAMING 3 / FSP Hyper 700Watt/ 8 GB G.Skill (profil ile 1867 MHz) / 4670K işlemci 3.4 (OC 4.0 MHz) (işlemci ve RAM'lerde anakartın kendi OC seçeceğinden gelen OC profilleri mevcut)
Sıcaklık değerlerim normal. İşlemci boş 45-46 derece stok fan mevcut. Hatta işlemciyi bugün stres testine soktum yaklaşık 2 dakika %100 kullanım ile 80 dereceye kadar çıktı sıcaklık ve sistemin çalışmasında hiçbir sıkıntı olmadı. GPU'nun sıcaklığıda keza normal 29 derece boşta.
Voltaj değerlerinden hiç anlamıyorum. Aida ile değerler şu şekilde.

Yv0VM6.png

Velhasıl sistemin çalışmasında bir sıkıntı gözlemlemesemde bu kernel Power yazıları nedir anlam veremedim.
Herhangi bir sorun var mı?

Son düzenleme:
Benim sistem çalışıyor problem orda. Anlık donma yapıyor ve görüntü gidiyor CPU ışığı yanıyor. Şu an haftada bir kez yapıyor zaman aralığı bu. Ne zaman donacağı belli değil yani :D fakat oyun vs oynuyorum rahatlıkla.

Benim sistem çalışıyor problem orda. Anlık donma yapıyor ve görüntü gidiyor CPU ışığı yanıyor. Şu an haftada bir kez yapıyor zaman aralığı bu. Ne zaman donacağı belli değil yani :D fakat oyun vs oynuyorum rahatlıkla.
Aynı sorun bende de var bazen haftada bir bazen birkaç günde bir yapıyor bir türlü çözemedim sorunu çözebilen varsa yardımcı olabilir mi ?
Ramları çıkartıp takıp slotlarını değiştirdim 1.35 voltajdan 1.36a voltaja aldım 1 2 hafta sorun çıkmadı bugün tekrar donma yaptı sorunun psu veya ekran kartından kaynakladığını düşünüyorum.

Aynı sorun bende de var bazen haftada bir bazen birkaç günde bir yapıyor bir türlü çözemedim sorunu çözebilen varsa yardımcı olabilir mi ?
Ramları çıkartıp takıp slotlarını değiştirdim 1.35 voltajdan 1.36a voltaja aldım 1 2 hafta sorun çıkmadı bugün tekrar donma yaptı sorunun psu veya ekran kartından kaynakladığını düşünüyorum.

Büyük olasılıkla PSU bende araştırıyorum ama bulamadım tekrar yaptığı taktirde PSU'yu garantiye yollayacağım.

Geri
Yukarı