Çözülen kavga disipline gider mi?

İyi misiniz? Öğretmen olarak verdiğiniz tavsiye bu mu? Cezasını bulmuşmuş. Kavga ile hiçbir olayı çözemez daha da kötüleştirirsiniz. Konuşabilme yetinizi kullanın. Siz hayvan değilsiniz.
2 dönemden beri herkesin uyardığı ve ona rağmen zıt giden bir çocukla kavga ettim. Aktif olarak şiddete başvuran biri değilim.

Öğretmen olarak yazıyorum bir şey olmaz derslerine odaklan, o cezasını bulmuş.

Şu cümleyi tam olarak anlamadım. Hangi okulda kaç yıldır öğretmensiniz merak ettim doğrusu. Çocuğun ailesi darp raporu alıp şikayette bulunsa hakkında adli işlem başlayacak ifadeye çağırılacak ve darp raporu da olduğu için büyük ihtimalle adli siciline işleyecek. Asla ama asla ne kadar haklı olursanız olun son çareniz olmadıkça şiddete başvurmayın.

Hoca tutanak tutmadıysa bir şey olmaz ama dayak yiyen çoçuğun ailesi bir şey yapar mı bilmem.
Eğer sınıf arkadaş lehine şahitlik yaparsa ailesi hiç bir şey yapamaz. Bizim okulda da buna benzer bir şey yaşanmıştı.

Şu cümleyi tam olarak anlamadım. Hangi okulda kaç yıldır öğretmensiniz merak ettim doğrusu. Çocuğun ailesi darp raporu alıp şikayette bulunsa hakkında adli işlem başlayacak ifadeye çağırılacak ve darp raporu da olduğu için büyük ihtimalle adli siciline işleyecek. Asla ama asla ne kadar haklı olursanız olun son çareniz olmadıkça şiddete başvurmayın.
Eğer ilk karşı taraf vurduysa ve sınıf şahitlik yaparsa hiç bir şey olmaz diye düşünüyorum.

2 dönemden beri herkesin uyardığı ve ona rağmen zıt giden bir çocukla kavga ettim. Aktif olarak şiddete başvuran biri değilim.
Sizi anlıyorum. O an sinirlerinize hakim olamamış olabilirsiniz lakin fark etmişsinizdir ki olay o kişiyi döverek çözülmedi daha da büyüdü. Laftan anlamayan biriyse hocalarınıza gerekirse müdüre bile şikayet edin. Sicilinizi kirletmeye değmez.

Ortaokulda aynı durumu ben de yaşamıştım. Benle uğraşmıştı. Bende içimde biriken kini arkasından takip edip tekme atarak boşaltmıştım :D Müdür yardımcısının sınıfın oradan geçeceği tuttu. Aldı bizi odasına bir güzel azarladı. Daha sonra hiç bir şey olmamıştı. Zaten hoca bir şey yapmayacağını söylemiş size. korkmaya gerek yok.

Ne sicilmis arkadas duymussunuz bir yerden taktiniz.
Bir şey olmaz, mudur yardimcilari olayi sicakken duysa yapacagini yapardi, en fazla dersin hocasi sizle tekrar konusur devami olmazsa buyuyecegini sanmam.

Geri
Yukarı