Çözüm verme yetkisini kendi lehine kullanan moderatör

• Konuyu başlatan RPM
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 1B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
6
Yer
Bursa
Bu moderatörümüz, kendi yetkisini kendine en iyi cevap vererek kullanıyor.

Örneklere geçelim:

Öncelikle öneri konusunda en iyi cevap olur mu? Olmaz. Bunu biliyoruz. Ama moderatör arkadaşımız, yetkisi sayesinde "Çözüldü: FPS oyunları için F/P GPU önerisi" bu konuda en iyi cevap seçiyor.

FPS için kart önerisi isteniyor, "RX 580 ekran kartı işinizi görecektir." yazarak en iyi cevap alıyor.

1617265022093.png

Diğer örneklere geçelim.

Diğer konumuz bu konu: Çözüldü: Oyun İçin Hangi İşletim Sistemi Kullanılmalı?

Burada konu sahibi "Oyun için hangi işletim sistemi kullanılmalı?" yazıyor.

Moderatörden önce iki üye zaten Windows 10 yazıyor. Moderatör ise, "Sisteminiz için verecek tavsiyem, şu an kullandığınız işletim sistemini değiştirmemeniz." yazıp çözümü kapıyor...

1617265365665.png

Başka bir konuya gelelim, yine öneri konusu. :)

"Çözüldü: AMD Ryzen 5 3500X vs 3600"

1617265924968.png

Konu sahibi AMD Ryzen 5 3500X vs 3600 diye konu açıyor.

Moderatörden önce 2 kişi zaten "3500X hemen hemen aynı performansı veriyor oyunlarda ama ben 600 TL farkı göremedim. Eğer o kadar fark varsa 3500X alın." yazıyor.

Moderatör ise, eğer bütçeniz "Ryzen 5 3500X" almaya yetiyorsa o işlemci sizi asla üzmez, alabilirsiniz, yazarak çözümü alıyor.

Karşılaştırma konularında çözüm olmaz diye biliyorum. Hadi çözüm oldu diyelim, moderatör yazmadan önce "3500X alın" yazan kişiye neden verilmedi peki?

Diğer konumuza geçelim:

1617266662409.png

Darboğaz konularına hep baktım. Hiçbirinde "çözüldü" ibaresi yok. Çünkü soru tipinde açılmıyorlar:

Bu konuda moderatör, tabii ki yapmaz. Gayet uyumlu olurlar, yazarak çözümü alıyor.

2 gün önce 80 çözüm olan moderatör bugün 97. :)

Uzun lafın kısası. Lütfen yapmayın.
Gereği yapılır umarım.

@Emre C

Daha önce yaptığım şeyler yüzünden bunu yazmaya hakkım yoktur belki, sadece düşüncemi belirttim...

Son düzenleyen: Moderatör:
Genel olarak baktığımızda sadece son attığınız konu moderatör tarafından işaretlenmiş gözüküyor, diğerlerini de konu sahipleri işaretlemiş ama yine de moderatörümüzün düzenlemesi gerekirdi. Konu tipleri yanlış idi, düzenledim.

Öneri konularında çözüm verilmişse, konu tipi yanlışsa bundan sonra rapor gönderirsek çok daha iyi olacaktır. 👍

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı