Yetkisini açıkça kötüye kullanan Technopat yetkilileri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yanlış üslupla mesaj yazdığınızda ona gelecek cevapların az çok ne olacağı fikrine sahibiz bu sebeple işlem yapıyoruz.
Güzel tahmin edememişsiniz bu sefer, aranan cevap gelmedi. İşlem yapma sebebiniz buysa eğer yani, hatalı bir işlem olmuş.

Bazi üyelerin tartışmayı seviyeli tutacağına olan inancınızı korumanız gerektiğini de düşünüyorum ayni zamanda. Her şeyi bu kadar kırmızı çizgilerle çizmeyip üyelere alan açabilirsiniz. Kötü olmaz, bir deneyin.

Madem öyle ben de başımdan geçen bir olayı anlatayım

Bir süre önce Monster reklamı alınmış belli ki ve bir konu açılmış, konunun altında da Monster ile alakalı kötü yorumlar yapılmış çünkü hak ediyor çoğu kasası tenekeden farksız. Moderatör arkadaşlar bir güzel mesajları sildiler ve düzenlediler, sonrasında ben mesajları neden siliyorsunuz tarzında bir soru sordum ve gereksiz mesajdan ceza aldım, itiraz ettim reddedildi, ilk başta mesajları sildiklerini reddettiler sonra mesajlarda eleştiri veya bir fikir belirtilmediği için sildiklerini söylediler bunun konusunu açmaya çalıştım ve ne olmuş olabilir? Onaylamadılar tabii :) ben aldığım cezayla kaldım. Kendilerini çok büyük gören arkadaşlar var ve sanırım bu forumda moderatör olmaktan başka hayatlarında bir gelişme olmamış( tahmin :) ).

Güzel tahmin edememişsiniz bu sefer, aranan cevap gelmedi. İşlem yapma sebebiniz buysa eğer yani, hatalı bir işlem olmuş.
Deneyimlerimiz gösteriyor ki o şekilde yazılan bir mesajdan sonra yüksek olasılıkla bizim fikir sahibi olduğumuz durum yaşanıyor. Maalesef bu riski alamıyoruz.

Üslubunuz doğru değildir işin özeti.

Ohoo bunlar ne ki? Buranın yetkilileri TDK'den seçiliyor hocam bilmiyor musunuz? Lakin haklarını yemeyeyim sayelerinde artık normal mesajlarımda bile noktalama işareti kullanıyorum ve yazı yazarken dil bilgisi çalışıyorum fakat bence bu iyi bir şey. Dilimizi doğru kullanmış oluyoruz lakin aşırı derecede bir titizlik var. Özellikle virgül kullanımında virgülden sonra boşluk bırakma, -de, -da kullanımı vs. bir ton uyarı yiyorum bu şekilde. Bence biraz daha gevşetilmeli.

Bu arada bu yazıyı yazarken yine uyarı yedim 😀.

Son düzenleyen: Moderatör:
Acil bir konu çözüyorum tam çözüme yaklaştım, Windows fanboyu olduğunu düşündüğüm moderatörler 4 gün ban atıyor. Klavyeyi kırdım bir seferinde.

Bundan birkaç ay önce yetkilerini kullanarak üyelerden önce mesaj yazan, dolayısiyla çözümü de haksızca alan yetkili arkadaşların eleştirildiği bir konu vardı. Hatırlayanlar olacaktır.

Sonucunda bir adım atılmadı. "çözüme ulaşmak ana hedef, nasıl olursa olsun" mottosu ile hareket edildi ve yetki ile üyelerin önüne geçilmesi meşrulaştırıldı bir nevi.

Anlaşılabilir bir sebep olmakla beraber moderator yanlısı bir tavır olduğu için yine moderatörlere daha fazla alan açılması sağlandı, yani üyelerin önüne geçmek yetkili arkadaşlara daha fazla alanda top koşturmaya olanak sağladı. Artık belli ki daha fazla kötüye kullanım denenebilirdi ki denendi, halihazırda da uygulanıyor; bu konuda da değinilecek nokta bu zaten.

Öncelikle sıradan üyeler ceza alabilir, bu sıradan bir olgu sanıyorum. Üye ceza alabileceği gibi kendi cezasına itiraz etmesi de bir o kadar sıradan bir durum. Aslında benim yaptığım da buydu, dün akşama doğru uygunsuz üslup cezası aldım ve itiraz ettim. Zira en azından tartışılabilir olduğunu düşündüğüm bir ceza vardı ortada. Ceza süresi 1 gündü ve yaklaşık 1 gün -belki fazla- boyunca dönüt alamadım. Rapor yoluyla darlamasam eminim bu süre daha da uzardı. Neyse, yani cezama itiraz edemeden ceza sürem bitti. :D

Ben yine de takipçisi oldum meselenin. Dönüt aldım, bana "cezanın uygun olduğunu" söyledi ilgili moderator. İkna olmadım ki ikna etme çabası da yoktu, kestirip atmaya niyetliydi yani moderator. Tekrar rapor attım "argüman sunması" adına. Raporumu sadece reddetti, kestirip attı yani.

Ben de üyelerle paylaşmaya karar verdim bu durumu. Profil mesajimda durumu kabaca anlattım, altındaki hiçbir mesaja da cevap vermedim ki gelip "kavga çıkarıyorsun" falan demesinler. Herhangi bir düzen bozucu harekete mahal verecek bir davranışta bulunmadım kabaca.

İşin sonunda profil mesajlarımı da sildi sayın moderator. @283156 ve @Umut Nas arkadaşlar altına mesaj yazmıştı, şahit olabilirler sanırım. Artık o kadar çok güvenmiyoruz ki size, düştüğümüz duruma bakın. Şahit arıyoruz. Rahatsiz ediyorsam kusura bakmayın etiketlediğim arkadaşlar. Ayrıca olur da konuyu silerler diye yazdıklarımın bir kopyasını da aldım, güven seviyesi arşta yani.

Neyse, profil mesajlarıni silerken hiçbir uyarıda bulunmadı moderator. Ağrına gittiği için sildi yani mesajları. Ceza da vermedi profil mesajıma. Veremez zaten. Ha vermemesi ve üstüne silmesi de haksız olduğunu kanıtlıyor, bari bir işi tam yapsa değil mi? Madem cezalik bir durum yok neden profil mesajımı siliyorsun? Rezillik.

Uzunca konu bu arkadaşlar. Çok uzun yazdım biliyorum, kusuruma bakmayın. Okumasanız da olur zira değersiz bir mesele. Okuduysanız da baş tacısınız, sevgiler.

Teknisyen Yazılımcı bir arkadaşımız da bayağı tiğye alarak CV stalkerlığı yapıp, iğneleme yapıp, sonrasında tüm mesajları silip, Mühendislik konusunda benden daha bilgili olduğunu ima ederek mesaj yazmıştı. Yapılıyor. :D

Kendisine mesajda, konu dışı sohbete ban atan sizlerin alakasız konuda, benim CV mi mi tartışacaksın. Moderatörsün sen, sen yaparsan millet neler yapar yazık yazınca silmişti :D

Acil bir konu çözüyorum tam çözüme yaklaştım, Windows fanboyu olduğunu düşündüğüm moderatörler 4 gün ban atıyor. Klavyeyi kırdım bir seferinde.
Cidden artık aklımıza kötü şeyler geliyor. İlk başlarda haklılar diyordum, ama bir soru işareti gitti diye 4 gün atılmaz ki. İnsanların sorunlarını çözemiyoruz.

Moderatörler gözden geçirilsin.

Üslubunuz doğru değildir işin özeti.
Doğru olmayabilir ama hatalı da değil, çünkü oldukça sıradan bir üslup. Zaten yukarıda ''kurallar esastır'' cevabını aldım, uzatmıyorum. Tartışacak bir şey kalmadı. Söylenebilecek her şey söylendi sanıyorum.

Konuya dahil olanlara teşekkür ederim, iyi günler dilerim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı