Çözüm Windows 10 64 bit 0xc00007b Hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bekosii

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle.
Windows 10 64 bit kullanıyorum ama virüsten dolayı format atmıştım sonra tüm açmaya çalıştığım oyunlarda ''00xc00007b'' hatasını vermeye başladı. DLL değiştirdim VCREDIST'in tüm sürümlerini yükledim NET Framework 4.5 yükledim, Directx 11 yükledim virüste yok. Bilgisayarda açmaya çalıştığım tüm oyunlar bu hatayı veriyor. Denemediğim yol kalmadı vcredist, dll files, directx, net framework hepsini denedim. Siz biliyorsanız yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba öncelikle.
Windows 10 64 bit kullanıyorum ama virüsten dolayı format atmıştım sonra tüm açmaya çalıştığım oyunlarda ''00xc00007b'' hatasını vermeye başladı. DLL değiştirdim VCREDIST'in tüm sürümlerini yükledim NET Framework 4.5 yükledim, Directx 11 yükledim virüste yok. Bilgisayarda açmaya çalıştığım tüm oyunlar bu hatayı veriyor. Denemediğim yol kalmadı vcredist, dll files, directx, net framework hepsini denedim. Siz biliyorsanız yardımcı olur musunuz?

Ben windows 8.1 kullanıcısı iken o hatayı alıyordum. Sonrasında format attım hata düzelmişti. Sizde ise, format sonrasında bu hata oluşmuş. :/ Bence Pc'nizi temizleyip sıfırdan bir format atmanız kanaatindeyim. Tabi çözümü şuan varmıdır bilemem. Bilen arkadaş umarım çıkar. Bol şans...

Yanlış Bilgilendirme
Merhabalar,
Aynı sorunu ben de yaşamıştım hem 8'de hem de 10'da. Sorunun 64 bit mimarisi ile ilgili olduğunu zannediyorum. Daha doğrusu açmaya çalıştığınız oyunlar muhtemelen 32 bit mimarisine sahip ve 64 bit'te bu yüzden açılmıyor. Şu videoda bi kardeşimiz çözümünü anlatmış sağolsun, işinize yarayabilir.

Videoda yaptığı şey şu: DLL dosyalarını C'de Syswow64 dosyasına kopyala yapıştır yapmak.

Arkadaşın paylaştığı DLL dosyaları: 0xc00007b Dll Paketi.zip

Bende işe yaramıştı, umarım sizde de işe yarar. Kolay gelsin..

Merhaba öncelikle.
Aynı sorunu bende yaşamıştım. Önce AIO yani All in One Kit uygulamasını indirip seçili olanların hepsini kurun bilgisayara. Daha sonra bazı oyunlarda hata vermeye devam edecektir.
Dependency Walker programını indirin bilgisayara. Önce x64 olanı deneyin. Daha sonra ise x32 olanı. Bazı oyunlarda x64 işe yaramıyor. Eksik ya da hatalı olan DLL'leri indirip C'de System 32 ve SYSWOW 64'e atın.
Bazı DLL'leri kopyalarken hata alabilirsiniz. O DLL'leri oyunun kurulu olduğu klasöre kopyalayın.
Bazı oyunlarda ise silip baştan kurmak gerekebiliyor.

Arkadaşlar sevincimden siteye üye oldum.. Vereceğim linkte anlatılan otomatik yüklemeyi yapın oluyor.. 1 haftadır her gün araştırıyorum, sorunu çözdüğüm gibi soluğu burada aldım. Keyifli oyunlarr.

Vcredistleri 32 64 bit ayırt etmeden yükle. En eski sürümden en güncel sürüme kadar. Bu hatanı çözer tek tek Dll indirip yüklemen hatayı çözmez.

Ben de herşeyi denedim fakat olmuyor. Bana da bağlanarak sorunun halletme imkanınız var mı acaba? 1 haftadır çözüm bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Şu videolar ve DLL dosyaları ile bir yere varamazsınız! Öncelikle bunu bilmeniz gerek. Hatta durumu daha da kötü edersiniz. Çünkü DLL dosyaları işletim sistemi sürümü ve mimarisine göre yüklenir. Öyle kafanıza göre bir yerden DLL indirip sistem klasörlerine atarsanız bir şeyi çalıştırıp başka bir şeyi bozarsınız. Bu yüzden yapmanız gereken Process Monitor raporu oluşturmaktır. Bu rapor ile yanlış kopyaladığınız DLL dosyasını öğreniriz ve onu düzeltmek için gerekli kurulumu yaparız.

Process Monitor ile Hata Raporu Oluşturma | Technopat Sosyal

Şu videolar ve DLL dosyaları ile bir yere varamazsınız! Öncelikle bunu bilmeniz gerek. Hatta durumu daha da kötü edersiniz. Çünkü DLL dosyaları işletim sistemi sürümü ve mimarisine göre yüklenir. Öyle kafanıza göre bir yerden DLL indirip sistem klasörlerine atarsanız bir şeyi çalıştırıp başka bir şeyi bozarsınız. Bu yüzden yapmanız gereken Process Monitor raporu oluşturmaktır. Bu rapor ile yanlış kopyaladığınız DLL dosyasını öğreniriz ve onu düzeltmek için gerekli kurulumu yaparız.

Process Monitor ile Hata Raporu Oluşturma | Technopat Sosyal

Haklısınız ama birçok kişi (ben de dahil) bu işlemleri yapacak kadar bilgi ve donanıma sahip değil. DLL'leri direk bir yere kopyalarayak falan olmuyor mu şimdi? Outlastta aynı hata alıyorum win 10 x64.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı