Çoğu oyunda artık 8 GB VRAM yetmiyor

@Salvatorio katılıyorum. Umarım millet bu NVIDIA fanboylarının yaptığı önerileri önemsemiyordur. VRAM ileride ciddi sorun olacak ve NVIDIA hâlâ kartlarına 8 GB gibi komik VRAM koyuyor.

Forumda bak zibilyon tane AMD vs NVIDIA konusu var adam diyor 6700XT mi alsam RTX 3060 mı alsam bir giriyorum konuya direk NVIDIA fanboyları çullanmış bile sonra uğraş dur iza edene kadar insanları yanlış bilinçlendiriyorlar.
Basit örnek: RTX 3060 vs RX 6650 XT

NVIDIA fanboyluğu yapan insanların tavsiyesiyle almamışsınızdır inşallah RTX 3070'i. Bu yüzden RX 6000 serisi kartlar RTX 3000 serisinden 80'e kadar öndeler. Hatta RX 6900 XT, RTX 3090'la yarışıyor. Keşke RX 6800 alsaydınız. Hem 16 GB VRAM + uzun ömür garantisi. Artık hatalarda 1000'de 1 çıkıyor.

Hocam çok güzel anlattınız. Ama bunu malum fanboy kesime anlatamazsınız. 6800 yerine 3070 öneren biriyle geçen tartıştım. 2 sayfa yazı yazdım. Adam hala istediği gibi anlıyor. Uğraşılmaz bunlarla.

@Nor0 NVIDIA reklam işini gerçekten çok iyi yapıyor. İnsanların kafasında otomatik olarak adında RTX geçtiği için ilgili kartı alma zorunluluğu oluşturuyor ancak adında sırf RTX geçtiği için gidip 3050 gibi bir kartı satın alırsan da pişmanlığın pişmanlığını yaşarsın. AMD şimdi her ne kadar güzel işler yapıyor olsa da eskiden gelme ön yargı yüzünden insanların çoğu tercih etmiyor, tercih etmek istemiyor. Her neyse kendileri bilir, diyecek bir şeyimiz yok. Biz belirtmemize rağmen hâlâ gidip ısrarla NVIDIA alan varsa da o tarz konulara gülüp geçin. Şahsen öyle yapıyorum :D Bizi ilgilendiren bir durum yok ortada.

@Nor0 NVIDIA reklam işini gerçekten çok iyi yapıyor. İnsanların kafasında otomatik olarak adında RTX geçtiği için ilgili kartı alma zorunluluğu oluşturuyor ancak adında sırf RTX geçtiği için gidip 3050 gibi bir kartı satın alırsan da pişmanlığın pişmanlığını yaşarsın. AMD şimdi her ne kadar güzel işler yapıyor olsa da eskiden gelme ön yargı yüzünden insanların çoğu tercih etmiyor, tercih etmek istemiyor. Her neyse kendileri bilir, diyecek bir şeyimiz yok. Biz belirtmemize rağmen hâlâ gidip ısrarla NVIDIA alan varsa da o tarz konulara gülüp geçin. Şahsen öyle yapıyorum :D Bizi ilgilendiren bir durum yok ortada.

Intel'de böyleydi. Şu an AMD biraz baskın duruma geldi. İşlemci konusundaki ön yargı kırılmış durumda. Umarım aynısı ekran kartı için de olur. NVIDIA, VRAM tutarsızlıklarını gözden geçirir, rekabet artar ve kazanan kullanıcı olur.

@Brsss her zaman için rekabeti savunuyorum. Ne AMD ne de NVIDIA babamızın firmasının malı değil. Ortada rekabetlik bir durum olmasını istiyorum. Rekabet olursa her zaman için kazanan tüketici oluyor da bazıları babasının firmasıymış gibi savunuyor. Onların o durumu gerçekten komik oluyor, ağır fanboyluğa gerek olmadığını düşünüyorum.

NVIDIA fanboyluğu yapan insanların tavsiyesiyle almamışsınızdır inşallah RTX 3070'i. Bu yüzden RX 6000 serisi kartlar RTX 3000 serisinden 80'e kadar öndeler. Hatta RX 6900 XT, RTX 3090'la yarışıyor. Keşke RX 6800 alsaydınız. Hem 16 GB VRAM + uzun ömür garantisi. Artık hatalarda 1000'de 1 çıkıyor.

Yok bütçeme en yakın o şekilde gelmişti öyle aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı