8 GB VRAM oyunlara yetmiyor

Emirhanuzuntpe

Picopat
Daha fazla  
Oyun oynarken RTX 3070 sonuna kadar kullanıyor VRAM'i.
PC de 16 GB RAM var, o da kullanım 15 GB geçiyor. En sonunda darboğaz oluşuyor, kasma donma oluyor.
Ne yapmalıyım? Zar zor aldım bilgisayarı, bir de böyle olunca sinirleniyorum.

Ne kullanıyorsan bana da ver. Ben hayvan gibi para döküp kart aldıysam eşşekler gibi de çalışacak istediğim ayarda. Hala 2000 kafası.

10 GB bellek var kartımda hemen hemen birçok oyunda 8 GB'ı geçiyor kullanım. Burada sıkıntı 3070 gibi karta 8 GB bellek veren Nvidia.
Yeni nesil olmadığım içim gurur duyuyorum yoksa anlık zevklere dünyanın parasını bayılabilirdim. Ben nes oynamış, psx oynamış adamım. Grafik falan aramam. İyi ki de böyleymişim. İhtiyaçları karşılamanın bile çok güç olduğu şu güzelim ülkemde halen zevk için harcanan miktarın fazlalığına gıkımızı çıkar(a)mıyoruz. Bu sana göre 2000 kafası ise teşekkür ederim evet 2000 kafasındayım.

Yeni nesil olmadığım içim gurur duyuyorum yoksa anlık zevklere dünyanın parasını bayılabilirdim. Ben nes oynamış, psx oynamış adamım. Grafik falan aramam. İyi ki de böyleymişim. İhtiyaçları karşılamanın bile çok güç olduğu şu güzelim ülkemde halen zevk için harcanan miktarın fazlalığına gıkımızı çıkar(a)mıyoruz. Bu sana göre 2000 kafası ise teşekkür ederim evet 2000 kafasındayım.
Söylediklerini bende oynadım hatta çok daha eskilerini mesele yamalı pantolonla- delik çorapla birbirimizi eşitlemek değil olabilecek en kalite kıyafetlerde birbirimizi eşitlemek. yani herkes 4090 ı alacak ve herkes hiç bir ayar kısmadan vram sıkıntısı yaşamadan vs rahatlıkla oyununu oynayacak.. nvidia kafası zaten akıl almaz 3070ti-8gb vram kafayı sıyırsan yapmazsın bunu yani.

Şu alaka: Maksimum grafikten kısın. Oldu bitti. Neymiş efendim 1920x1080 çözünürlükte ultra ayarda oyun oynayacakmış. Arkadaş ultra olmasın da high olsun, high olmasın normal olsun, 1920x1080 olmasın da 1280x720 olsun; olsun ne olacak yani? Kasmasından darboğazından değerli midir yani kalite bu kadar anlamıyorum. Zaten zar zor aldım demişsiniz zorlaya zorlaya da kullanmak bence mantıksız. Ya bu zorlama sonucu parçalarda hasar oluşursa?
Hocam sen bu yorumu yapdiğîna göre kalite ve görsel kalite denen kaymağın tadîna bakmamişsın. Şahsen ben ultracı bi kullanıcî değilim senelerce 1280x1024 takildim anisotropicler şunlar bunlar şuan 1920x 1080 very high / ultra geçdim farkı gördüm. İkisi başka evren. O firmalar boşuna o kartları çıkarmiyor milyon dolarlar harcamiyor. Yorumun biraz hatalı. Fakat şuna ben de akıl ediremiyorum 3060ti 3070 ti 4060 gibi kartlara Nvidia neden hala 8 Gb Vram koyar ?

3070 alacağım 720P'de medium ayarlada mı oynayacağım? Çok komik. O kartın her oyunu ultrada açması lazım 1080P'de kart çünkü 2K kartı.
Şu ana kadar okuduğum en mantıklı yanıt

Son düzenleme:

Hocam sen bu yorumu yapdiğîna göre kalite ve görsel kalite denen kaymağın tadîna bakmamişsın. Şahsen ben ultracı bi kullanıcî değilim senelerce 1280x1024 takildim anisotropicler şunlar bunlar şuan 1920x 1080 very high / ultra geçdim farkı gördüm. İkisi başka evren. O firmalar boşuna o kartları çıkarmiyor milyon dolarlar harcamiyor. Yorumun biraz hatalı. Fakat şuna ben de akıl ediremiyorum 3060ti 3070 ti 4060 gibi kartlara Nvidia neden hala 8 Gb Vram koyar ?

Şu ana kadar okuduğum en mantıklı yanıt
12gb vramlı 4070 ekran kartım var the last of us part 1 remastered da 2k ultra dlss kapalı şeklide en falza 8gb vram kullanımı gördüm 8gb 1080p için 2 sene daha götürür zaten 3070 2 sene öncesinin kartı 2k da ultrada oyun oynamak için en az 3080 10gb lazım. 2k için en az 10gb vram lazım o kartı alırken hata yapmış arkadaş. ayarlardan kısmak dışında bir çaresi yok.

Oyun oynarken RTX 3070 sonuna kadar kullanıyor VRAM'i.
PC de 16 GB RAM var, o da kullanım 15 GB geçiyor. En sonunda darboğaz oluşuyor, kasma donma oluyor.
Ne yapmalıyım? Zar zor aldım bilgisayarı, bir de böyle olunca sinirleniyorum.

3070 RTX'li falan filan diyen NVIDIA fanboylarını çağırıyorum buraya.

Şu alaka: Maksimum grafikten kısın. Oldu bitti. Neymiş efendim 1920x1080 çözünürlükte ultra ayarda oyun oynayacakmış. Arkadaş ultra olmasın da high olsun, high olmasın normal olsun, 1920x1080 olmasın da 1280x720 olsun; olsun ne olacak yani? Kasmasından darboğazından değerli midir yani kalite bu kadar anlamıyorum. Zaten zar zor aldım demişsiniz zorlaya zorlaya da kullanmak bence mantıksız. Ya bu zorlama sonucu parçalarda hasar oluşursa?
3070 alıp neden 1280 720 oynasın bu arkadaş, o kadar mı enayi.İnsanlar paraya kıyıp en yüksek çözünürlükte ultra ayarlarda oyun oynamak istiyor siz de anca çözünürlük kısın falan diyorsunuz.

Geri
Yukarı