Çözüldü Coil whine nasıl anlaşılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

370335

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Coil whine aralıksız mı gelir, aralıklı mı gelir? 6 saat uzun süreler sonrası bir çıt sesi geliyor. Kasadan mı emin değilim. Şu anlık kesildi. Bir kere oldu bugün fakat bu coil whine işaret midir? Kartı dinledim, sesini, problem yok. PSU baktım, problem yok. Ses duyamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba. Coil whine aralıksız mı gelir, aralıklı mı gelir? 6 saat uzun süreler sonrası bir çıt sesi geliyor. Kasadan mı emin değilim. Şu anlık kesildi. Bir kere oldu bugün fakat bu coil whine işaret midir? Kartı dinledim, sesini, problem yok. PSU baktım, problem yok. Ses duyamadım.

Yük altına binince gelir.

6 saat sonra gelen çıt sesi bir ihtimal genleşen kasadan kaynaklıdır.
Coil whine, ekran kartı PCB'sinin üzerindeki bobinlerden gelir. Ayrıca ekran kartını, bobinleri veya herhangi bir şeyi değiştirmenize gerek yok. Bu olay yüksek olasılıkla fabrika çıkışı olarak oluyor.
Bakın sorun bile demiyorum, olay.

Ses bazen kesiliyor yük altında bazen geliyor falan ama şu an kulaklık yok kulaklığı takınca dışarıdan ses falan almıyorum bağlantım kesiliyor bu seside 2 yıldır bu sebepten duyamıyorum.

Ya da sonradan gelişti.

Ses bazen kesiliyor yük altında bazen geliyor falan ama şu an kulaklık yok kulaklığı takınca dışarıdan ses falan almıyorum bağlantım kesiliyor bu sesi de 2 yıldır bu sebepten duyamıyorum.

Ya da sonradan gelişti.
Veya sadece dikkat etmediniz. Dikkat etmediğiniz sürece, duymanız zor olur.
Ayrıca böyle şeyleri ilk fark ettiğiniz zaman çok batar, sonradan alışmaya ve görmezden gelmeye başlarsınız. Boşuna uğraşmayın yani, sallayın gitsin.

Veya sadece dikkat etmediniz. Dikkat etmediğiniz sürece, duymanız zor olur.
Ayrıca böyle şeyleri ilk fark ettiğiniz zaman çok batar, sonradan alışmaya ve görmezden gelmeye başlarsınız. Boşuna uğraşmayın yani, sallayın gitsin.

Şu an kafama çok takıldı cw zarar verebilir diyorlarda bazıları ondan gerildim yarın ASUS'u bir arıyıp soracağım gene de.

Her ekran kartında oluyor mu bu sorun yoksa benimmi talihsizliğim.

Şu an kafama çok takıldı cw zarar verebilir diyorlar da bazıları ondan gerildim yarın ASUS'u bir arayıp soracağım gene de.

Her ekran kartında oluyor mu bu sorun yoksa benim mi talihsizliğim.
Neredeyse her PSU ve ekran kartında olur. Bu olay zaten talihsizlik veya kötü bir durum değil. Yük altına girdiği zaman ekran kartının sıcaklığının artması da problem o zaman.

@raknhocam ekran kartımda ısınma gibi bir derdim en yok sasece cw sorunu canımı sıktı hatta şu an cw araştırmasaydım haberim dahi olmayacaktı.
Coil whine bir sorun değildir, ekran kartlarının yapısının gerektirdiği gıcık bir sestir. Çözülebilecek bir durum değil yani.

Coil whine bir sorun değildir, ekran kartlarının yapısının gerektirdiği gıcık bir sestir. Çözülebilecek bir durum değil yani.

Forumda çok fazla konusu var 5 ekran kartından 4ü cw sorunu var gibi görünüyor çok ballı olursak sorunsuz geliyor koskoca 2022 yılında bu sese çözümmü bulamadılar gerçekten garip.

Forumda çok fazla konusu var 5 ekran kartından 4ü cw sorunu var gibi görünüyor çok ballı olursak sorunsuz geliyor koskoca 2022 yılında bu sese çözüm mü bulamadılar gerçekten garip.
2022 yılında çözümü bulunamayan bir ton şeyden, tek derdiniz bu olur inşallah. Takmayın kafanıza, bir süre sonra sesin varlığını unutacaksınız bile.

Pek sanmıyorum girdi bir kere kafama ama hadi hayırlısı kulaklıksız anca bu dediğinizi duydum yarın yeni kulaklığım gelecek kulaklığıda işin içine kattığımız zaman duymam imkansız olur.
Ama yarın asusa soracağım kesinlikle.

2022 yılında çözümü bulunamayan bir ton şeyden, tek derdiniz bu olur inşallah. Takmayın kafanıza, bir süre sonra sesin varlığını unutacaksınız bile.

Zararı olur mu kasamın yalıtımız aten iyi kafama taktığımda duyduğumu sizle beraber ancak fark ettim.
Hocam kaç kere zararı olmaz denildi zaten :D Zarar vermez, sadece ses çıkarır.

Yeni konular

Geri
Yukarı