Coil Whine nereden geliyor olabilir?

ghostgea

Decapat
Daha fazla  
Bir süredir bilgisayarımdan coil whine benzeri bir ses duyuyorum. Nereden geldiğini asla anlayamadım. Ekran kartından dolayıdır diye düşündüm, ASUS marka ekran kartımı MSI ile değiştirdim ve yine aynı ses yine aynı şekilde, aynı düzeyde gelmeye devam etti. Ses sadece oyunlarda geliyor. FurMark gibi testlerde sessiz iken oyunlarda düdük gibi ötmeye başlıyor. Anakartımdan şüpheliyim. YouTube videosuna bakabilirsiniz. Sizce bu ses nereden geliyor?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Arkadaşlar oyunlarda çözünürlüğü değiştirince, DLSS kapatıp açmak gibi değişiklikler yapınca ses düzeyi ve sesin tizliği değişiyor. Bu ekran kartından geldiğini mi kanıtlıyor? Ama nasıl oluyorda iki ayrı kart (biri ASUS Dual biri MSI Gaming X) aynı sesi verebiliyor. Kafam gerçekten çok karıştı.
İşlemci yük altındayken herhangi bir ses gelmiyor, aynı şekilde PSU tarafını da dinledim ses oradan da gelmiyor.
Ekran kartının güç tüketimine göre, anakarttan gelen bir ses olabilir mi?

Son düzenleme:
Arkadaşlar oyunlarda çözünürlüğü değiştirince, DLSS kapatıp açmak gibi değişiklikler yapınca ses düzeyi ve sesin tizliği değişiyor. Bu ekran kartından geldiğini mi kanıtlıyor? Ama nasıl oluyorda iki ayrı kart (biri ASUS Dual biri MSI Gaming X) aynı sesi verebiliyor. Kafam gerçekten çok karıştı.
İşlemci yük altındayken herhangi bir ses gelmiyor, aynı şekilde PSU tarafını da dinledim ses oradan da gelmiyor.

Bende senin gibi böyle sinirlerim alt üst olmuş durumdaydım. Maalesef bunun önüne geçilmiyor. @IsBestOnLy nin dediği gibi benim de aynı şekilde hem laptop hem de wirelles klavyemden dahi geliyor. Onun için tak kulaklığını ya da aç hoparlörünü oyunun keyfini çıkar. Çünkü bu sesin çözümü yok, takma kafaya😃

Günümüzde çoğu ekran kartında olduğu için iki farklı ürünün CW çıkmasına şaşırmamak lazım. Ses haricinde bir zararı olduğunu görmedim zaten çözümü de değişim haricinde yok gibi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı