Çok asosyalim

O zaman bir şey diyemeyeceğim. Gözü açık olup da dışarı çıkmayan biri nasıl olur bilemedim. Bizimkiler benim böyle olduğumu kabul ediyor çünkü.

Bizimkiler kabul etmiyor.
Helal olsun, gerçekten asosyallik çok güzel, böyle kalmaya devam et.

Bir de ailem kabul etse böyle alacağım ama kabul etmiyorlar hemen bugün göz açık ol diyorlar.
Asosyal olmak iyidir bence hocam kimse sizi üzmüyor sizin kadar olmasa da bende öyleyim 2-3 tane dostum var sadece okulların açılmasını da hiç istemiyorum odama kilitliyorum bende kendimi psikolojimde bozuk zaten biraz.

Ben kendimi odaya kilitlesem ailem yanlış anlar.
Bende asosyalim gayet mutluyum :)

Bende mutluyum ama ailem bu durumumdan mutlu değil.

Zaman ve ortam aynı değil elbette ama sizin yaşınızdayken eve zorla sokarlardı beni. Ailenizle konuşup "Hem dışarı çıkma soytarı gibi gezme diyorsunuz hem de asosyalliğimden şikayet ediyorsunuz. Sizce bu ifadeler çelişkili değil mi?" diye sorun. Asosyal olmayı tercih etmek istemdışı böyle olmaktan biraz farklı ama onu da içinde ikiye ayırmak lazım.

1. Kendini aşmış, istediği insanla istediği şeyi konuşabilen ama insanlardan bir şekilde sıkılmış veya sıtkını sıyırmış, yalnız daha iyi hissederek asosyal olanlar.

2. Başından beri utangaç olup insanlarla iletişim kurmaktan çekinen veya bunu yaparken zorlanan, dolayısıyla asosyalliği veya yalnızlığı kendine konfor alanı olarak görüp asosyal olanlar.

1. Durum için bir şey diyemem, bu tercih meseledir ancak 2. durum bana göre bir problemdir. Yazdıklarınızdan durumunuzun ikinci maddeye yakın olduğunu görüyorum. Bir önceki mesajımda yazdığım şeyleri deneyebilirsiniz. Halay konusunda tavsiyem yok çünkü her türlü halayı bilirim ama çekmekten hoşlanmam. Son olarak aileniz ülkede yaşanan ve yaşanma potansiyeli olan bir takım olayları düşünüp sizin de içinize kapanık biri olduğunuzu göz önünde bulundurarak bir şeyler yapmanıza müsaade etmiyor olabilir. Ne kadar kendinizi geliştirir ve ifade yeteneğinizi kuvvetlendirirseniz o kadar güven oyu alırsınız. Fikirleriniz önemsiz gelirken bir zaman sonra sizden fikir almaya başlarlar. Tabi bunlar sizin elinizde ve yalnızca halay çekmekle olacak şeyler değil. Fikirlerinize önem verilmesi noktasında Greta Thunberg örneğini vermek istiyorum. İki dakikada araştırıp okuyabilirsiniz. Tabi ilham alıp adalet vs. için grev falan yapayım demeyin, bizim ülkede ters teper. Yalnızca örneği doğru analiz etmek yeterli.

Zaman ve ortam aynı değil elbette ama sizin yaşınızdayken eve zorla sokarlardı beni. Ailenizle konuşup "hem dışarı çıkma soytarı gibi gezme diyorsunuz hem de asosyalliğimden şikayet ediyorsunuz. Sizce bu ifadeler çelişkili değil mi?" diye sorun. Asosyal olmayı tercih etmek istemdışı böyle olmaktan biraz farklı ama onu da içinde ikiye ayırmak lazım.

1. kendini aşmış, istediği insanla istediği şeyi konuşabilen ama insanlardan bir şekilde sıkılmış veya sıtkını sıyırmış, yalnız daha iyi hissederek asosyal olanlar.

2. başından beri utangaç olup insanlarla iletişim kurmaktan çekinen veya bunu yaparken zorlanan, dolayısıyla asosyalliği veya yalnızlığı kendine konfor alanı olarak görüp asosyal olanlar.

1. durum için bir şey diyemem, bu tercih meseledir ancak 2. durum bana göre bir problemdir. Yazdıklarınızdan durumunuzun ikinci maddeye yakın olduğunu görüyorum. Bir önceki mesajımda yazdığım şeyleri deneyebilirsiniz. Halay konusunda tavsiyem yok çünkü her türlü halayı bilirim ama çekmekten hoşlanmam. Son olarak aileniz ülkede yaşanan ve yaşanma potansiyeli olan bir takım olayları düşünüp sizin de içinize kapanık biri olduğunuzu göz önünde bulundurarak bir şeyler yapmanıza müsaade etmiyor olabilir. Ne kadar kendinizi geliştirir ve ifade yeteneğinizi kuvvetlendirirseniz o kadar güven oyu alırsınız. Fikirleriniz önemsiz gelirken bir zaman sonra sizden fikir almaya başlarlar. Tabi bunlar sizin elinizde ve yalnızca halay çekmekle olacak şeyler değil. Fikirlerinize önem verilmesi noktasında greta thunberg örneğini vermek istiyorum. İki dakikada araştırıp okuyabilirsiniz. Tabi ilham alıp adalet vs. için grev falan yapayım demeyin, bizim ülkede ters teper. Yalnızca örneği doğru analiz etmek yeterli.

Ailem hem asosyal olmamdan rahatsız hem de beni eve kapatıyorlar abimde hep bana diyor sen helebi dışarı çık o zaman senin ağ***a s****ım diyor (siz anladınız) bir de dün lunapark videosu gördüm internette aileme dedim ben bu hafta lunaparka gitmek istiyorum bana dediler sen ne kadar para yiyorsun sen ne kadar israfsın sen ne kadar para yiyorsun diyorlar halbuki yalan 2 yıldır para yemiyorum.

Arkadaşım topluma uyma zorunluluğun yok. Ben yıllardır düğün vb kalabalık ortamlara hiç gitmedim. Bulunduğum yerde çarşıya felan fa gitmem bir merkezde bir köyde evimiz var. Ben köyde tek başımayım :) Tek başıma olmaktan da gayet memmunum, bu bir sorun değil tercih meselesi. Çevrendeki insanlar seni bu tutumunda dolayı yargılarsa sen problemlisin derse tamam de geç :)

Aileni boş ver, asosyallik kadar güzeli yok. Günü geldiğinde evden ayrılırsın, o zamana kadar dişini sık yeter.

Ailem hem asosyal olmamdan rahatsız hem de beni eve kapatıyorlar abimde hep bana diyor sen helebi dışarı çık o zaman senin ağ***a s****ım diyor (siz anladınız) bir de dün lunapark videosu gördüm internette aileme dedim ben bu hafta lunaparka gitmek istiyorum bana dediler sen ne kadar para yiyorsun sen ne kadar israfsın sen ne kadar para yiyorsun diyorlar halbuki yalan 2 yıldır hiç para yemiyorum.
Arkadaşım topluma uyma zorunluluğun yok. Ben yıllardır düğün vb kalabalık ortamlara hiç gitmedim. Bulunduğum yerde çarşıya felan fa gitmem bir merkezde bir köyde evimiz var. Ben köyde tek başımayım :) Tek başıma olmaktan da gayet memmunum, bu bir sorun değil tercih meselesi. Çevrendeki insanlar seni bu tutumunda dolayı yargılarsa sen problemlisin derse tamam de geç :)
Ailem hem asosyal olmamdan rahatsız hem de beni eve kapatıyorlar abimde hep bana diyor sen helebi dışarı çık o zaman senin ağ***a s****ım diyor (siz anladınız) bir de dün lunapark videosu gördüm internette aileme dedim ben bu hafta lunaparka gitmek istiyorum bana dediler sen ne kadar para yiyorsun sen ne kadar israfsın sen ne kadar para yiyorsun diyorlar halbuki yalan 2 yıldır hiç para yemiyorum.

Ailem dışarı çıkmama izin vermiyor bana diyorlar dünya kötüdür biri seni kaçırır diyorlar ama 16 yaşındayım boyum uzun 1.90 boyum var nasıl beni kaçıracaklar ailem saçmalıyor.
Ailene artık büyüdüğünü anlatmaya çalış diyeceğim her klasik cevap gibi. Asosyallik güzel falanda değil. İleride çok fazla sorun yaşarsın, özellikle konuşma anlamında kelimeleri kekeleme, yutma gibi şeyler baş gösterir. İnsan, insan olmadan yaşayamaz. Bunun için bir sevgiliye ihtiyaç yok. Bir arkadaşınız bile olsa yeterli.

Ailene artık büyüdüğünü anlatmaya çalış diyeceğim her klasik cevap gibi. Asosyallik güzel falanda değil. İleride çok fazla sorun yaşarsın, özellikle konuşma anlamında kelimeleri kekeleme, yutma gibi şeyler baş gösterir. İnsan, insan olmadan yaşayamaz. Bunun için bir sevgiliye ihtiyaç yok. Bir arkadaşınız bile olsa yeterli.
Ailem hem asosyal olmamdan rahatsız hem de beni eve kapatıyorlar abimde hep bana diyor sen helebi dışarı çık o zaman senin ağ***a s****ım diyor (siz anladınız) bir de dün lunapark videosu gördüm internette aileme dedim ben bu hafta okullar açılmadan önce lunaparka gitmek istiyorum dedim bana dediler sen ne kadar para yiyorsun sen ne kadar israfsın sen ne kadar para harcıyorsun diyorlar halbuki yalan 2 yıldır pandemi olduğundan beri hiç para yemiyorum bende. üzüldüm lunaparka gidemeyeceğim için. Sizce Ne Yapmalıyım?

Keşke senin gibi olsam. Sosyal olduğum için çok pişmanım çok zarar gördüm.
Bence çek sonra otur utanmamaya çalış birşey olmaz.
Ailem hem asosyal olmamdan rahatsız hem de beni eve kapatıyorlar abimde hep bana diyor sen helebi dışarı çık o zaman senin ağ***a s****ım diyor (siz anladınız) bir de dün lunapark videosu gördüm internette aileme dedim ben bu hafta okullar açılmadan önce lunaparka gitmek istiyorum dedim bana dediler sen ne kadar para yiyorsun sen ne kadar israfsın sen ne kadar para harcıyorsun diyorlar halbuki yalan 2 yıldır pandemi olduğundan beri hiç para yemiyorum bende. üzüldüm lunaparka gidemeyeceğim için. Sizce Ne Yapmalıyım?
Baskıcı aile çok kötü birşey biliyorum bence kendi bütçen varsa bir kısmını eğlenmek için ayır ve kendin git.

Okullar açıldığı zaman sana verdiği paraları hiç bir şey yemeyip, içmeyip oraya gidebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı