Çok çaresizim, ne yapacağımı bilmiyorum

Dostum öncelikle spor salonu, enstrüman öğrenme gibi aktiviteleri tavsiye ederim. Kısa sürede seni ayağa kaldırır. Üstüne özgüvenini de yükseltir. Bir de sana bir kişi önereceğim ki, bu kişi koçluk veren bir kişi. Kendisi Clous şirketinde çalışıyor.

Fırat Üniversitesi'nde birkaç gün önce konferans verdi. Senin durumuna benzer bir kıza yol haritası çiziyor. Kız Uludağ Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği son sınıf öğrencisi iken sonrasında kız hayatına yön veriyor.

Bahsettiğim kişinin LinkedIn adresi: Turker A. - Clous Cloud | LinkedIn

Son düzenleme:
Hocam durumunuzu çok iyi anlıyorum. Ama bir yerden başlamak zorundasınız. Eğer konuşmanız da sıkıntı var ise bunun ile ilgili kursa gidin veya internetten eğitim alın. Özgüveninizi yüksek tutmalısınız. Hayat bu şekilde devam edemez.
Psikoloğumun tavsiyesi üzerine diksiyon kursuna gittim. Kursu bitirdim ve sertifika aldım. Kursta erkek olarak sadece ben vardım. Diksiyon hocamız sınıfımızdan çok memnundu. Konuşma problemim tamamen heyecana bağlı. Heyecan olmadığı zaman gayet düzgün konuşuyorum. Heyecan dilime vuruyor diyebilirim.

Haftaya da beden dili kursuna başlayacağım. Elimden geleni yapıyorum ama hiçbir sonuç alamıyorum.

Psikoloğumun tavsiyesi üzerine diksiyon kursuna gittim. Kursu bitirdim ve sertifika aldım. Kursta erkek olarak sadece ben vardım. Diksiyon hocamız sınıfımızdan çok memnundu. Konuşma problemim tamamen heyecana bağlı. Heyecan olmadığı zaman gayet düzgün konuşuyorum. Heyecan dilime vuruyor diyebilirim.

Haftaya da beden dili kursuna başlayacağım. Elimden geleni yapıyorum ama hiçbir sonuç alamıyorum.

Hocam sizi çok iyi anlıyorum her yerden bir baskı var herkes sizden bir şeyler bekliyor gibi hissediyorsunuz zaman akıp geçiyor yaşınız geçiyor, sürekli alay ediliyorsunuz eziliyorsunuz 0 gibi olduğunuz hissediyorsunuz sizi gerçekten anlıyorum bende buna benzer sorunlarla yaşıyorum ama herkes farklı bir kafadan konuşur insanlar hep konuşur başkalarının kusurlarıyla alay etmek onlara zevk verir size verebileceğim en iyi tavsiye Online oyunlara yönelin oradan bir nevi de olsa arkadaş edinebilirsiniz, konuşmanızı (heyecanınızı) az da olsa baskılayabilirsiniz çevrenizdeki alay eden herkesi görmezden gelip kulaklık takın ve müzik dinleyin sadece müziğe konsantre olun bu sayede belki bir yol kat edebilirsiniz, çok uzun süre ayakta duramıyorsunuz ağır yük te kaldıramıyorsunuz Türkiye'de genellikle amele çalışan aranır bu yönden sizi zorluyor çevrenizdeki işlere girebilmek için ilk önce konuşmanızı düzeltmelisiniz o zaman is seçeneğiniz artar bir mağazada çalışanı, fırıncı, lokantada garson, yıkamacı vb... İşler şimdilik aklıma gelenler sizi işe kabul edecek türden olabilir.

Mobil taraf da hangi dil ile geliştirme yapıyorsunuz. Yaptığınız işleri paylaşmanız mümkün mü?
Sorunlarınız aşılamaz gibi gelmedi bana birkaç ay bile yeterli sizin çoğu sorunuzu çözmeye o desteği ailenizin vermesi lazım ama anladığım kadarıyla o destek oradan gelmiyor. 25 yaş hayata başlamak için geç değil. Aslında özelden soracaktım yaptığınız işleri ama özel mesaj atma yok burada.

Mobil taraf da hangi dil ile geliştirme yapıyorsunuz. Yaptığınız işleri paylaşmanız mümkün mü?
Sorunlarınız aşılamaz gibi gelmedi bana birkaç ay bile yeterli sizin çoğu sorunuzu çözmeye o desteği ailenizin vermesi lazım ama anladığım kadarıyla o destek oradan gelmiyor. 25 yaş hayata başlamak için geç değil. Aslında özelden soracaktım yaptığınız işleri ama özel mesaj atma yok burada.
Hocam sende mi şu sıralar depresyondasın acaba? Seni bu tür konuların altında çok görüyorum. Sanki ne yapacağına karar verememişsin de bir ipin ucundan tutmak için fikir arıyor gibisin.

Hocam sende mi şu sıralar depresyondasın acaba? Seni bu tür konuların altında çok görüyorum. Sanki ne yapacağına karar verememişsin de bir ipin ucundan tutmak için fikir arıyor gibisin.

Bu aralar canım sıkkın boş vakit bulunca bu tarz konulara bakıyorum. Ne kadar yardımcı olabiliyorsam o kadar olmaya çalışıyorum. Benim de kendi canımı sıkan konular var ama konuşarak anlatarak çözemiyorum. Tek çözüm daha çok çalışmamdan geçiyor sadece katlanıp çalışıyorum.

Android Native tarafında Java ve Kotlin dilleriyle uğraşıyorum. Daha çok Kotlin'e ağırlık veriyorum. Çapraz platform olarak Flutter tercih ediyorum. Flutter'da Dart dili kullanılıyor.

Yazdığım kodları paylaşıp da kötü yorumları okumak istemiyorum artık. Birkaç hafta önce yazılımla ilgilenen arkadaşlara GitHub hesabımı paylaştım, yerden yere vurdular.

Homosaphiens türünün 21.yüzyıl mahluklarıyız. Birer hayvanız, homo erectusların nesli tükendi; fakat biz yaşıyoruz. Yaşama da insanlara da ve nice gelip geçici şeylere anlamlar yüklüyoruz. Sen bu yaşına gelmişssin ama topluma kendini kabul ettirmek için yaşıyorsun. Muhtemelen hayatınının tümünü birilerine kendini kabul ettirmek için yaşadın ve şimdi de iflah olmaz bir ezik gibi görüyorsun kendini. Kendine gel hocam. Kendine gelden kastım mecazen değil. Akışına bırak bazı şeyleri. Bırak olduğu gibi akıp gitsin. Olmuyorsa çabalama başka bir şeye geç. Spor yap, kitap oku. Kendinle baş başa kal. Seni senden daha çok anlayacak biri de olmayacak bunu unutma. Madem mesleğinden memnun değilsin. Git başka bir meslek öğren, mesela berberlik sertifikası al ve Almanca'yı öğren ve kapak at oraya. Ya da aşçılık kursu da alabilirsin sertifikadan yararlanıp bir şeyler yapabilirsin. Kısaca sızlanıp, şikayet edip umutsuz vaka gibi görmek yerine, kişisel mankıben-i yazmak için yapmalısın bir şeyler. Sosyal hayatı unut gitsin, insansın sosyal hayatı kendisidir, kendisi. Sağ da sol da boş beleş insanlarla yapılacak makaraya giden zamanı, bu üstte söylediğim eylemleri yaparak kendine yatırım yaparsın. Ayağa kalk ve toparlan, nereden başlarsan başla ama başla bir yerden.

Android Native tarafında Java ve Kotlin dilleriyle uğraşıyorum. Daha çok Kotlin'e ağırlık veriyorum. Çapraz platform olarak Flutter tercih ediyorum. Flutter'da Dart dili kullanılıyor.

Yazdığım kodları paylaşıp da kötü yorumları okumak istemiyorum artık. Birkaç hafta önce yazılımla ilgilenen arkadaşlara GitHub hesabımı paylaştım, yerden yere vurdular.

Ben sizi eleştireceksem bile yapıcı eleştirim ustam sizi üzme amacıyla yazmadım konuya. Ama paylaşmasanız da olur. Ama 6 ay bile bir yere gelmeniz için yeterli. Size yapacağım tavsiye bir dilde uzmanlaşmadan diğerine geçmemeniz olurdu. Flutter öğreniyorsanız o taraf da ilerleyin bir yandan Java ve Kotlin öğrenmeyin. 25 yaş hiçbir şey için geç değil.

Geri
Yukarı