Çok çirkin görünüyorum

GO to gym. Vücut hatların geliştikçe insanlara yakışıklı gelmeye başlarsın. Saçına yüzüne ellerine falan önem ver. Bakımlı ol. Ayrıca unutma saç kremi, yüz bakım kremi, nemlendirici vs. gibi şeyler kullanınca erkeklikten çıkmıyorsun :) Türkiye'de çoğu insan böyle düşünüyor.

Katılıyorum.

Kendinde beğenmediğin şeyler varsa değiştirebilirsin. Yüzünde geçebilecek lekerler varsa değiştirebilirsin. Fiziğinden memnun değilsen gym'e gidebilirsin. GYM para isteyebilir lakin bakımlı ve temiz olmak paradan ziyade özen gösterme meselesi. Değiştiremeyeceğin şeyler için ağlama, sana fiziksel görünüşünden dolayı önyargıda bulunan kişileri de umursama, birisi fiziksel görünüşünden dolayı başkasını eleştiriyorsa konuşmaya bile değmeyecek nefes alan bir et parçasıdır sadece. Bu hayatta kendinden daha değerli bir şey yok, bunun farkına var. Ha yok ben çok çirkinim diye ağlamaya devam etmek istiyorsan, et. Ancak bunun sana bir faydası olmaz. Unutma, sen eşsiz bir insansın. Kendinin yegane dostu olmalısın. Sen kendini sevmeden, başkası da nasıl seni sevsin Sen kendine özen göstermeden, başkası nasıl sana dikkat etsin. Sen kendine güvenmezsen, başkası sana nasıl güvensin.

20 yaşında biriyken çirkin olmam çok zoruma gidiyor gerçekten. Bazı insanlar diyorlar çirkinim falan. Halbuki o kadar da çirkin değiller, hatta hiç değiller. Bana kalırsa biraz nankörlük yapıyorlar tip konusunda. Bana baksalar abartmıyorum gıcık olup yüzüme yumruk atarlar, o kadar çirkinim maalesef. Galerimde hiçbir kendi selfie fotoğrafım bile yok bu yüzden. Kendimi çekmeyi de hiç sevmiyorum. Bu yüzden mi hiç arkadaşım olmuyor? Bir de öz güven de yok bende, sesim çok alçak olduğu için karşıdaki insanla iletişim kurduğumda karşımdaki beni duyamıyor bile. Konuşma becerisi de çok düşük bende. Kendimi çok güçsüz ve ezik hissediyorum 😞

Hocam şu bir gerçek ki eğer öz güven probleminiz varsa önce onu düzeltmek, tipinizi düzeltmekten daha önemli.

1)Spora yazıl:vücudunun ana hatları belirginleşecek ve her gün kendini zinde hissedeceksin. Vücudunun ana hatlarının belirginleşmesi ile özgüvenin tazelenecek ve kendini yavaş yavaş yakışıklı bulmaya başlayacaksın.
2)Kibar ol:kibar olmak kızlara kendilerini özel hissetmelerini sağlar, seni farklı görürler.
3)Bakımlı ol:kızlar bakıma oldukça önem verirler, bakımlı olmak yakışıklı olmanın veya hissetmenin temelinde var. Bir parfüm, yüz maskeleri, ve imkanın varsa kirlenmeden her gün duş al. Bakımlı ol.
4)Saç:saç bir erkek için en önemli şeylerden biri. Yüz hatlarına uygun saçı bulursan, uyumlu gözükürsün. Cırt durmazsın.

Eziklik psikolojisinden acilen çıkman gerek, her gün kendini geliştirmek için bir adım at, kendin için bir şeyler yap.

Ayrıca dr. Redpill var takip edebilirsin öz güven bu tür konularda tüm podcastlerini dinlediğim biridir Instagram hesabı da dr. Redpillturkiye.

Lütfen burayı da böyle konularla turuncu foruma çevirmeyelim.

Hocam şu bir gerçek ki eğer öz güven probleminiz varsa önce onu düzeltmek, tipinizi düzeltmekten daha önemli.

1)Spora yazıl:vücudunun ana hatları belirginleşecek ve her gün kendini zinde hissedeceksin. Vücudunun ana hatlarının belirginleşmesi ile özgüvenin tazelenecek ve kendini yavaş yavaş yakışıklı bulmaya başlayacaksın.
2)Kibar ol:kibar olmak kızlara kendilerini özel hissetmelerini sağlar, seni farklı görürler.
3)Bakımlı ol:kızlar bakıma oldukça önem verirler, bakımlı olmak yakışıklı olmanın veya hissetmenin temelinde var. Bir parfüm, yüz maskeleri, ve imkanın varsa kirlenmeden her gün duş al. Bakımlı ol.
4)Saç:saç bir erkek için en önemli şeylerden biri. Yüz hatlarına uygun saçı bulursan, uyumlu gözükürsün. Cırt durmazsın.

Eziklik psikolojisinden acilen çıkman gerek, her gün kendini geliştirmek için bir adım at, kendin için bir şeyler yap.

Dosya Ekleri

• Just go to the gym.jpg
    Just go to the gym.jpg
    93 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleme:
Ön yargılar...
Aslında bir öngörüdür, kişi öngörebilir ama "ön yargı" denetim altında tutulmalıdır. Ön yargılar, eylemlerinizi etkilememelidir.

Örneğin tanımadığınız serseri görünüşlü birisi ile tanımadığınız düzgün görünüşlü birisine aynı şekil davranmayı bilmelisiniz.

Kişinin görünüşü hakkındaki "ön izlenim"lerinizin doğruluk payı yoktur.

Kaçmak, kaba davranmak... Gibi davranışlar da güvenlik önlemi falan değildir.

Kişi önce kendini iyi bilmelidir sonra kendini denetlemeyi bilmelidir.

Ön yargılarımı denetleyebilen birisi olarak karşımdakini güzelliğine göre yargılamam, bunu kimse yapmamalıdır.

Tipsizim, görünüşüme çok önem vermiyorum çünkü bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Çocukken çok yakınırdım ama gerçekten şu an umursayamıyorum bile.

Aslında kötü birşey de değil. Çevrendekiler seni seviyorsa görünüşünden dolayı sevmediğinden emin olursun. Tipsiz olduğun için birisi seni kötü hissetiriyorsa o kişi kaybetmiştir, sen değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı