Çok kafaya takıyorum

Arkadaşlar ben bir konuya aşırı şekilde takıyorum. Yani hayatımda ufak bir aksilik olsa onu tüm gün boyunca kafama takıyorum. Bundan nasıl kurtulabilirim?
Bu adam aynı ben. Çözüm için başka şeylerle uğraşmak, eğer bir kisitle ilgiliyse onla konuşup sorun olmadığını duymak beni rahatlatıyor şahsen.

Yaşını bilmiyorum ama lise çağlarımda benim de böyleydi, sonrasında üniversitede farklı şehre geçtim ve aile özlemi (aileme çok bağlıydım), arkadaş ortamı özlemi (10 arkadaşımdan 9'u çocukluk arkadaşım), para sıkıntısı derken ufak şeyleri kafaya takmayı bıraktım zamanla. Akabinde iş hayatı ve farklı şehir derken aslında ne kadar da basit şeyleri kafaya taktığımı, asıl hayatın zorluğunu büyüyünce gördüğümü fark ettim. Şu an hayat stresi yerini iş stresi ve maddi kaygıya bıraktı. Zira herkes hayata eşit şartlarda başlamıyor ve sosyokültürel seviyesi de bir değil. Kıssadan hisse; canını sıkma güzel kardeşim, zamanla geçecek.

Arkadaşlar ben bir konuya aşırı şekilde takıyorum. Yani hayatımda ufak bir aksilik olsa onu tüm gün boyunca kafama takıyorum. Bundan nasıl kurtulabilirim?

Hocam ciddi söylüyorum çözümü bulursan beni etiketle bende de var bu sorun.

Ben bu sorunu yaşadım bu sorunu azıcıkta olsa yaşıyorum ancak eskisi kadar değil. Öncelikle bu kafaya takman yaptığın bir hatadan dolayıysa; ufak tefek diyipte yaptığın hataları bir kez daha riske girerek yapmamaya çalış. Onun dışında ise; o konuları düşünmemeye çalış bilgisayar oyunları, arkadaşlarım vb. bana iyi gelmişti. Spora, müzik kurslarına, İngilizce kurslarına vb. gidebilirsiniz bana da bunlar çok iyi gelmişti. Kendinize herhangi bir kategoriden hedefte belirleyebilirsiniz kafanız dağılmış olur. Akışına bırakın. Sizi daha önce panel konusunda görmüştüm sanırım. O olayı hala kafanıza takıyorsanız takmamalısınız size hiçbir şey yapamaz :)
Umarım yardımcı olmuşumdur.

Geri
Yukarı