Çok kötüyüm

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lanet olsun bütün bir nesil başkalarına özeniyor ve mutsuzlaşıyor. Kendi benliğini kaybetme.
Tarihin ortanca çocuklarıyız dostum, boş versene bunları. Hocam ancak her şeyi kaybettiğimizde özgür oluyoruz, sahip olduklarımızın kölesi oluyoruz. O yüzden bunları düşünme anı yaşa carpe diem.
1643832265855.png

Toplumun çoğu yakışıklı ya da güzel değil. Olmayınca olmuyor. Para desen hangimizde var ki. Evet dert tasa eksik olmuyor fakat seni vuran tarafın kızlar olması bi değişik geldi.

Vücut yapmak için salona gitmene gerek yok. Çirkin olduğunu nereden çıkarıyorsun? Bir insan kendini beğenmezse başkasının beğenmesi ne fayda?
Fizik yapılır, çok dert etme. Sadece uğraş gerekli. Oyun konusunda bilgisayar alacak parayı çoğu kişi zor buluyor. Bu ekonomik sıkıntıyı sadece sen yaşamıyorsun merak etme.
Kendine güvenmediğin sürece bir grup egoist insanın altında kalmaya devam edersin. Ezerler bir nevi, aynı şuan yaşadığın gibi. Sende büyük güven problemi var.
Özgüvenim var ama çirkin olduktan sonra işe yaramıyor. Aksine çok özgüvenlisin diyorlar.

Ağlayıp dertlenmeyelim üstatlarım. ☝🏼
Duygusal varlıklarız. Robot değiliz ki her günümüz aynı geçsin öyle değil mi? :)

@89666 hocam, içinde bulunduğunuz depresif hali düşündükçe kısır döngüye girdiğinizi fark ettim. Sürekli aynı düşünceleri döngü yapıyorsunuz anlaşılan..

Bu durum herkesin başına gelebiliyor. Ancak bu tip durumlarda duygu düzenleme becerimizi kullanarak negatif duyguları, pozitif duylara çevirebiliriz.

Size tavsiyem, işe kendinizden başlamanız. Bırakın kızı parayı..

Spor yapın. Salona gerek yok. Vürut ağırlığınızla bile güzel bir fiziğe sahip olabilirsiniz. YouTube'da binlerce içerik mevcut. Fiziksel egzersiz metabolizmayı hızlandırır ve mutluluk hormonu salgılatır. Özgüveniniz artar. Direnciniz artar... Daha saymaya gerek yok. :)

Ayrıca, sizi görmesem de çirkin olmadığınıza yemin edebilirim. Her insan güzeldir. Siz de güzel ve yakışıklısınız. :)

Şimdi asık suratınız gitsin yerine kararlı ve pozitif siz gelsin ki yarın sizin için milat olsun. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam açıkçası bu tarz duygusal şeyleri böyle platformlarda paylaşmanın saçma olduğunu düşünüyorum. Bu tarz şeyleri herkes zamanında çok kafaya takar, düşünür, dert edinir. Ama bunlar böyle sosyal medya platformlarına yazarak çözülecek şeyler değiller. Kendimiz çözmeliyiz. Ve böyle kendimizi aşağılamakla bir çözüm bulunamaz. Biraz sizin altınızdakilere bakınca aslında ne kadar iyi durumda olduğunuzu fark edebilirsiniz. Fakat bu demek değildir ki sadece altımızdakilere bakmalıyız. Bizden iyi olanları da ibret almamız gerekir. Para yok demişsiniz sporu evde kısıtlı imkanlarla da olsa düzenli şekilde yapabilirsiniz. Kızlar bakmıyor demişsiniz. Eğer ergenlik çağlarındaysanız bunu bu kadar takmayın desem bile umursamayacağınızı biliyorum fakat siz takmayın. :D Reşitseniz de kişiliğinizi düzeltmeye çalışın. Daha iyi bir insan olun. Evlenirken benim eşim kim olacak diye düşünmeden önce benim eşimin karşısında kim olacak diye düşünün. Böylece kendi sorunlarınızı daha iyi fark edebilirsiniz. Birkaç bir şey daha diyecektim fakat yazarken unuttum. Yine de dediğim gibi böyle yerlerde bu tarz şeyleri paylaşırsanız çözüm bulmak yerine daha çok dert edinirsiniz. İnternette videolar var bu durumlarda neler yapabileceğimizle ilgili. Psikolojik destek videoları var. Psikoloğa gidin demeyeceğim epey pahalılar. Ha illa yazmak istiyorum içimi dökmek istiyorum derseniz de sizin kararınız. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı