Çok mutsuzum

Derslerim iyi değil.
Ailemle aram çok iyi değil.
Her şeyi kafama takıyorum.
Hiçbir şekilde enerjim kalmadı.
Okuldaki arkadaşlarımla aram çok yok.
Hocam sal hayatı. Ben baskıcı ve "..." den yoksun ailem yüzünden yapamasamda senin hayatında böyle şartlar yok gibi duruyor. Fazla üstünde durursan majör depresyona vs. girebilirsin. (Tecrübe edildi)

Kimse zevk almıyor siz çalışanlar ne yapıyor sanıyorsunuz kitaba bakarak zevke falan gelen yok. Herkes sıkılıyor ama bazıları sıkılmasına rağmen çalışabiliyor.
ortama girdiğinizden beri konu sahibi arkadaşın bir başka problemi haline geldiniz. umarım fark ediyorsunuzdur.

ortama girdiğinizden beri konu sahibi arkadaşın bir başka problemi haline geldiniz. umarım fark ediyorsunuzdur.
Ben arkadaşının sorununu çözmek için öneri veriyorum rahatlamaya çalışması içinde olduğu durumu daha da kötü hale getirecek. Ben arkadaşa kısa vadede değil uzun vadede yardımcı olmaya çalışıyorum yoksa oyun oyna müzik dinle yorma kendini çiçek böcek vb. demesi kolay. Ben acı çekmesi taraftarıyım bir şeyleri düzeltmesi için.

Bir yıldır sabah 9:00 akşam 19:00 arası 10-20 dklık aralar vererek ders çalışıyorum. Pazar günleri dinleniyorum. Hoşuma gidiyor mu tabiki hayır ama hedefime ulaşmam için çalışmam gerek. Hedefe ulaştıktan sonra keyfime bakacağımı bildiğim için moralim bozulmuyor. Spor da yapıyorum, oyun da oynuyorum. Tamamen sana bağlı birşey.

Ben arkadaşının sorununu çözmek için öneri veriyorum rahatlamaya çalışması içinde olduğu durumu daha da kötü hale getirecek. Ben arkadaşa kısa vadede değil uzun vadede yardımcı olmaya çalışıyorum yoksa oyun oyna müzik dinle yorma kendini çiçek böcek vb. demesi kolay. Ben acı çekmesi taraftarıyım bir şeyleri düzeltmesi için.
Arkadaşın durumunda uzun vade en kötü tercih olurdu. Ortam sürekli üstüne baskı uyguluyorsa rahatlaması gerek yoksa durumun kötüye gidip farklı seviyelere ulaşması imkanlı.
Bir şeyleri düzeltmesi için acı çekmesi gerek doğrudur ama bunu uzun vadede zevk almadan baskı ile yapılması insanı çürütmekten başka birşey değildir.

Arkadaşın durumunda uzun vade en kötü tercih olurdu. Ortam sürekli üstüne baskı uyguluyorsa rahatlaması gerek yoksa durumun kötüye gidip farklı seviyelere ulaşması imkanlı.
Bir şeyleri düzeltmesi için acı çekmesi gerek doğrudur ama bunu uzun vadede zevk almadan baskı ile yapılması insanı çürütmekten başka birşey değildir.
Siz intihara meyillisiniz diye herkes öyle olmak zorunda değil benim düşüncem bir an önce uzun vadeye odaklanması siz ise sanırım önemli olanın kendini iyi hissetmesi ve hayatta kalması olduğunu, gerisinin zamanla geleceğini düşünüyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı