Cok sık idrara çıkmak neden olur?

kalendaracar14

Hectopat
Arkadaşlar 6 7 aydır bu sorun mevcut. 3 kere doktora gittim. Testlerde sıkıntı gözükmüyor. Bana vesicare ilaci yazdi. Aktif mesane için ama cok etkisini göremedim. Diğer doktor betmiga diye ilsc yazdi geçer dedi. Faydasi yine cok olmadı. İşesem bile hala çişim varmis gibi oluyor ve dışarıda beni acayip zorluyor. Bir anda idrar bastiriyor. WC'ye gitsemde o hissettirdiği kadar isemiyorum. Artık sosyal hayatimi etkilemeye basladi bu durum. Evden dışarı cikasim gelmiyor. 30 dakikalık araba yolculuğu bile işkence. Bunu yaşayıp çözüm bulmuş olan varsa öneri bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok teşekkür ederim. Geniş bir vaktimde izler buraya da sonuçları yazarım. Aynı dertten muzdarip arkadaşlarda yararlanır.

COVID dönemi çok fazla aktif olamadığım için benzer bir sorun yaşamıştım çok ciddi değildi ama rahatsız ediyordu birkaç doktor bir şeyin yok deyip gönderdi. Sonrasında fiziksel aktivite ve tükettiğim gıdaları(özellikle bağırsakları yoran ve gaz yapan besinleri) düzene soktum ve rahatladım.
Kısacası sağlıklı beslenme ve düzenli spor(çok ağır olmasına gerek yok bir oda içerisinde şınav mekik en kötü ileri geri yürümek bile olur) yürüyüş yapmayı deneyebilirsiniz.

COVID dönemi çok fazla aktif olamadığım için benzer bir sorun yaşamıştım çok ciddi değildi ama rahatsız ediyordu birkaç doktor bir şeyin yok deyip gönderdi. Sonrasında fiziksel aktivite ve tükettiğim gıdaları(özellikle bağırsakları yoran ve gaz yapan besinleri) düzene soktum ve rahatladım.
Kısacası sağlıklı beslenme ve düzenli spor(çok ağır olmasına gerek yok bir oda içerisinde şınav mekik en kötü ileri geri yürümek bile olur) yürüyüş yapmayı deneyebilirsiniz.
Evde spor sürecim olmuştu 1 aylık. Sigarayı da bırakmıştım ama üstüne fazla düşününce dışarıda yürüyemez hale gelmiştim. Sanki o hastalik yokmuş gibi normal takılınca iyiye gitti biraz daha.

Evde spor sürecim olmuştu 1 aylık. Sigarayı da bırakmıştım ama üstüne fazla düşününce dışarıda yürüyemez hale gelmiştim. Sanki o hastalik yokmuş gibi normal takılınca daha iyiye gitti biraz daha.

Sigarayı bırakmanız mükemmel olmuş dediğiniz gibi gerçekten düşünce çok önemli yürüyüşleri oyunlaştıran uygulamalar var insanı gaza getiriyor odaklanmanızı sağlıyor onları deneyebilirsiniz. Barış Özcan bir videosunda uygulamadan bahsetmişti sanırım.

Geri
Yukarı