Çok zayıf olan birisi ne yapmalı?

Power Cat

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i3 13100F 3.3GHz 12MB Önbellek 4 Çekirdek Soket 1700 10nm İşlemci
GIGABYTE H610M H V2 3200MHz DDR4 Soket 1700 M.2 USB 3.2 HDMI D-Sub mATX Anakart GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram INTEL Arc A750 PCI Express 4.0 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı GameBooster GB-G203B 550w 80+ USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa GIGABYTE 500GB 2500E NVMe M.2 2280 Gen3 SSD (2300MB Okuma / 1500 MB Yazma)
Meslek
öğrenci
1710797854133.png

Artık bu durum hoşuma gitmiyor ne yapmalıyım? Kilom toplumda alay konusu oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Boyuna göre gerçekten zayıfsın. Dahiliye doktoruna gidip kan değerlerine baktırdın mı? Takviye verebilir. Sonrasında spora yazılıp bu bağlamda ilerleyebilirsin. Ayrıca günlük öğünlerini arttırıp çok fazla (dikkatli şekilde) yemek yemen gerekecek. Yoksa kilo alman çok zor. Bu yolun öyle sihirli bir formülü yok. Öncelikle kalori ihtiyacını hesapla ve buna göre beslenme planı oluştur. Günlük alman gereken kalorinin 300500 üzerinde çıkman gerekecek.

Normal şartlarda her gün yediğin yemeğin üstüne yaklaşık 500 kalori daha alabileceğin bir şeyler yersen haftada 1 kilo falan alırsın. 180 boy ve 46 kilonuz mu var bu arada? Eğer öyleyse doktora gitmelisiniz çok düşük.

Dostum güncel beslenme şeklini ve fiziksel aktivitelerini belirtirsen yardımcı olmaya çalışabilirim. Bu düzeltebileceğimiz bir şey olduğu için öncelikle moralini bozma.

Boyuna göre gerçekten zayıfsın. Dahiliye doktoruna gidip kan değerlerine baktırdın mı? Takviye verebilir. Sonrasında spora yazılıp bu bağlamda ilerleyebilirsin. Ayrıca günlük öğünlerini arttırıp çok fazla (dikkatli şekilde) yemek yemen gerekecek. Yoksa kilo alman çok zor. Bu yolun öyle sihirli bir formülü yok. Öncelikle kalori ihtiyacını hesapla ve buna göre beslenme planı oluştur. Günlük alman gereken kalorinin 300500 üzerinde çıkman gerekecek.

Çarşamba nasipse gideceğim tahlil falan yaptıracağız.

Dostum güncel beslenme şeklini ve fiziksel aktivitelerini belirtirsen yardımcı olmaya çalışabilirim. Bu düzeltebileceğimiz bir şey olduğu için öncelikle moralini bozma.

Öncelikle iştahım sıfır hiç yok okula gidiyorum kahvaltıda çok az atıştırabiliyorum canım istemiyor okulda 1 öğün bir şey yiyorum yarım ekmekten az eve gelince akşam yemeği bu kadar. (Ramazan dışında oruç tutuyorum)

Son düzenleme:
Çarşamba nasipse gideceğim tahlil falan yaptıracağız.

Öncelikle iştahım sıfır hiç yok okula gidiyorum kahvaltıda çok az atıştırabiliyorum canım istemiyor okulda 1 öğün bir şey yiyorum yarım ekmekten az eve gelince akşam yemeği bu kadar. (Ramazan dışında oruç tutuyorum)
arkadaşın dediği gibi kan değerlerine baktırmanda fayda var. Onun haricinde yağlandırarak kilo aldırdığı için pek tavsiye etmem ama cicibebe gibi şeker oranlı yüksek kalorili besinlerle harmanladığın tariflere başlamanı öneririm. Hemen yiyemesen de hazırlayacağın besini gün içerisinde bitirme hedefi koy.

sana önermemin nedeni ise amaç kilo almak, sağlıklı sağlıksızı kilo almaya belirli bir durumdan sonra geçebilirsin.

Arkadaşın dediği gibi kan değerlerine baktırmanda fayda var. Onun haricinde yağlandırarak kilo aldırdığı için pek tavsiye etmem ama cicibebe gibi şeker oranlı yüksek kalorili besinlerle harmanladığın tariflere başlamanı öneririm. Hemen yiyemesen de hazırlayacağın besini gün içerisinde bitirme hedefi koy.

Sana önermemin nedeni ise amaç kilo almak, sağlıklı sağlıksızı kilo almaya belirli bir durumdan sonra geçebilirsin.

Kan tahlili yaptırdım hepsi tertemizmiş.

Dostum yolda beni bile görsen ye o derece.Canının çektiği yemekler varsa devamlı onları hazırlayıp yiyebilirsin.Onun haricinde internette kalorisi yüksek güzel karışımlar var onları uygulayabilirsin.Şu an amacın sağlıklı veya sağlıksız vücuda biraz kalori aldırmak.Çünkü vücutta hiç yağ yok.Aç kalsanız vücudun harcayabileceği bir depo yok hocam.Klasik cicibebe+pekmez tarifini uygulayabilirsin güzel kalori aldırır.

Beslenme için konu açarsanız yine yardımcı olurlar.

Olum bu ne la 10 yaşındakı kardeşimden bile zayıfsın resmen çok kötü durumun.

Ya ne yapayım elimde değil.

Dostum yolda beni bile görsen ye o derece. Canının çektiği yemekler varsa devamlı onları hazırlayıp yiyebilirsin. Onun haricinde internette kalorisi yüksek güzel karışımlar var onları uygulayabilirsin. Şu an amacın sağlıklı veya sağlıksız vücuda biraz kalori aldırmak. Çünkü vücutta hiç yağ yok. Aç kalsanız vücudun harcayabileceği bir depo yok hocam. Klasik cicibebe+pekmez tarifini uygulayabilirsin güzel kalori aldırır.

Beslenme için konu açarsanız yine yardımcı olurlar.

Aşırı fazla üşüyorum bunlamı alakalı yağ yok vücütta.

Geri
Yukarı