Çok zayıf olmak

Sncroow

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, 172 boyunda 16 yaşında 50 kiloyum. Ailem hep çok zayıfsın dediği için ben de kafama taktım. Ne kadar yemek yersem yiyeyim kilo alamıyorum. Acaba bu yaşta normal mi yoksa ailem mi abartıyor? Genellikle akşama kadar evdeyim nasıl kilo alamadığımı ben de anlayamıyorum. Ne yapmam gerekiyor? Doktora görünmeli miyim?

Yanlış hatırlamıyorsam insanlarda 3 kilo alma türü vardı. Adları çok karmaşıktı. Muhtamelen kilo alamayan türdensin. Ben orta seviyeyim mesala. Sanırım böyle kalıcaksınız

Kilo iyi bir şey değil gücün kuvvetin yerindeyse kafana takma. Bu millet kilo azlığı ile zayıflığı birbirine çok karıştırıyor. Bazıları eksik kiloyu hedef alsa da "Zayıf" kelimesinde sıkıntı var. Kilon az de geç halbuki. Yaşın 16 bence biraz geç kalınsa da bazı sporlar için tam zamanı. Önerim Kick-Box'a yazıl günden güne geliştğini hissedeceksin o zayıflığın üstünü çok az kilo alarak kaslar örtecek 👍

Merhaba, 172 boyunda 16 yaşında 50 kiloyum. Ailem hep çok zayıfsın dediği için ben de kafama taktım. Ne kadar yemek yersem yiyeyim kilo alamıyorum. Acaba bu yaşta normal mi yoksa ailem mi abartıyor? Genellikle akşama kadar evdeyim nasıl kilo alamadığımı ben de anlayamıyorum. Ne yapmam gerekiyor? Doktora görünmeli miyim?
Ben 14 yaşındayım, boyum 1.75 kilom 50. Sağlık sorunları nedeniyle zayıf olmak benim için daha iyi, o yüzden o kadar çok takmıyorum. Günde 7-8 öğün yemek yiyorum kilo alamıyorum ben de bir türlü. Bence en mantıklısı doktora görünmek.

İnternette boy kilo endeksi hesaplamaları var. Girip istenilen fiziki bilgilerini gir olman gereken kilo orada görünecektir. Ayrıca doktora da görünmen de fayda var. Belki de bir hastalığın var ve o yüzden zayıf kalıyorsun, bunu bilemeyeceğimiz için en yöntem doktora görünmektir. Onun haricinde spor yaparak vücudunu toparlayabilirsin. En azından vücudun iskelet gibi durmaz.

Bende 16 yaşında 53-54 kilo civarıyım, bu yaşta normaldir.

Yeni konular

Geri
Yukarı