Colorful GTX 1060 OC Yapılıp Yapılmadığını Öğrenme

slmnblvck

Hectopat
Makaleler
1
Demek bendeki ekran kartı bu:

Colorful GeForce GTX1060 NB 6G

2daacdf9-3b18-4a99-9040-ff8a002d7d44.jpg

Anlamadığım bir şey var o da şu ki hazır PC aldım ben ve ekran kartına overclock yapılmış mı? Veya bu karta overclock yapmak mümkün mü?

GPU-Z ile baktığımda Default Clock ile GPU Clock aynı bu overclock yapılmadığı mı anlamına geliyor?

8c20be58-8e51-43d6-8a03-0a8b2d6f71ae.jpg

Fazla bilgim olmadığı için bi oyun ile denedim fakat kendisinin boost ile 1759 MHz alacak olan ekran kartı 1911 Core Clock gösterdi ve bu overclock yapılmış mı demek?

Bi yardım ederseniz ve geniş şekilde aydınlatırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü ekran kartlarında overclock kısıtlaması yok, yapabilirsiniz.
Özelliklerde yazan değerden yüksek gözükmesi normal. Ekstra boost frekansı mevcut.

Masaüstü ekran kartlarında overclock kısıtlaması yok, yapabilirsiniz.
Özelliklerde yazan değerden yüksek gözükmesi normal. Ekstra boost frekansı mevcut.

Şimdi ekran kartım OC yapılmış durumda mı? Ekstra boost 1759 MHz olmalıyken 1911 göstermesi bi sorun yaşatmaz mı ileride fazla ısınma sonucuyla mesela?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartınız fabrika çıkışlı olarak overclocklu. GPU Boost teknolojisi ile 1900+ frekanslara çıkabiliyor. Isınması durumunda zaten otomatik olarak frekans düşürüyor, bu durumda bir problem oluşmuyor.
Daha fazla bilgi;

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı