Comnet nasıldır?

Cs Go oynuyorum. Acaba paket loss ve ping durumları şuan nasıl? Bir yorumda ping'in 60ms olduğunu okudum. Halen böyle mi?

Ayrıca vdsl altyapıda kullanan varsa deneyimleri nasıl?

Cs Go oynuyorum. Acaba paket loss ve ping durumları şuan nasıl? Bir yorumda ping'in 60ms olduğunu okudum. Halen böyle mi?

Ayrıca vdsl altyapıda kullanan varsa deneyimleri nasıl?
Ben Fiber'de kullanıyorum şu an için memnunum. Packet Loss hiç almıyorum. Ping durumları çok güzel bana sorarsanız oyunlarda üzmüyor. Sadece Cs Go sunucusunda biraz alışılmışın dışında alıyorum. 50ms alıyorum Cs Go'da. Onun dışında tüm oyunlarda Türk Telekom Fiber kullanan arkadaşlarımı adeta solluyorum. Çok uzak Serverlerde (Avusturalya vb) onlardan 160ms daha az alıyorum.

Değerli hocam umarım NetSpeed sizi üzmez. Şimdiden hayırlı olsun. Bizimle görüşlerinizi paylaşır mısınız?

Hocam, Türk Telekom Superonline, TurkNet, Millenicom kullanmış biri olarak en düşük pingi Superonline sağladı ve en sağlıklı interneti de burada kullandım fiyat politikasından ziyade bana yapmış oldukları yanlış yüzünden Superonline aboneliğimi bitirdim. 2004 yılından beri mobil hat Turkcell kullanan biri olarak gönlüm Superonline'den yana olsa da yapılan yanlısı unutmam mümkün değil. Şimdide NetSpeed nasıl bakalım. Orada da çok uzun durmayacağım geliyor içime :)

Hocam, Türk Telekom Superonline, TurkNet, Millenicom kullanmış biri olarak en düşük pingi Superonline sağladı ve en sağlıklı interneti de burada kullandım fiyat politikasından ziyade bana yapmış oldukları yanlış yüzünden Superonline aboneliğimi bitirdim. 2004 yılından beri mobil hat Turkcell kullanan biri olarak gönlüm Superonline'den yana olsa da yapılan yanlısı unutmam mümkün değil. Şimdide NetSpeed nasıl bakalım. Orada da çok uzun durmayacağım geliyor içime :)
Bana sorarsanız sizi en fazla bu firma memnun edecektir. Ama pingler süperonline daki gibi olmayacaktır. Bir de belki altyapınızdan dolayı da memnun kalmamış olabilirsiniz. Bunu da göz ardı etmemek lazım.

Bana sorarsanız sizi en fazla bu firma memnun edecektir. Ama pingler Superonline'daki gibi olmayacaktır. Bir de belki altyapınızdan dolayı da memnun kalmamış olabilirsiniz. Bunu da göz ardı etmemek lazım.

Hocam ping olayı tamamen, ISS ile alakalı. Bende comnete geçmek için çok iletişim halinde kaldım fakat sabit telefon olması işleri zorlaştırdı biraz deneyimleyip duruma göre bakacağız.

Hocam ComNet'in sadece bir tane sunucusu var ve o da İstanbul'da sanırım.
İstanbul'da ve İstanbul'a yakın şehirlerde avantajlı olacaktır, peki ya uzak olanlar?
Doğuda oturan birinin pingleri ,diğer ISS'lere göre yüksek olacak gibi sanırım.
Mert Kuşkapan videoda bundan bahsetmemiş fakat önemli. Siz ne düşünüyorsunuz?

Keşke bu makaleyi daha önce okusaydım yaklaşık 1.5 senedir Netspeed kullanıyorum ilk zamanlar çok iyidi hala iyi fakat tracert yaptığımızda saçmalık ortaya çıkıyor bursada oturuyorum,istanbula ping atıyorum ilk önce netspeed'in Denizlideki sunucusuna gidiyor sonra istanbula dönüyor bu sadece istanbul için değil yurtdışı çıkışı da bu şekilde 3 haftadır internetim 3mbps üstüne çıkmadı arayınca muhattap bulunuyor fakat türk telekoma atıyorlar hep suçu hiç çözüm odaklı değiller yarın comnet'e başvuru yapacağız inşallah.VDSL kullanıyorum.Ping değerlerim aldığım hıza göre bence yüksek hatırladığımı buraya bırakıyorum;
LoL Türkiye = 28-33 ms
LoL EUW =60-80 ms
CSGO Avrupa = Bir aralar çok şaşırtmıştı beni avrupa sunucusunda 33 ms görmüştüm şu an geneldr 65 70 arası.
35'lik palet kullanıyorum modemin yanında aldığım hız 28-29mbps.
Altyapım 57mbps desteklemesine rağmen Comnet'e geçiş yapacağım.Üzmeyeceğinden eminim en azından netspeedden iyi olacağına.

Keşke bu makaleyi daha önce okusaydım yaklaşık 1.5 senedir Netspeed kullanıyorum ilk zamanlar çok iyidi hala iyi fakat tracert yaptığımızda saçmalık ortaya çıkıyor bursada oturuyorum,istanbula ping atıyorum ilk önce netspeed'in Denizlideki sunucusuna gidiyor sonra istanbula dönüyor bu sadece istanbul için değil yurtdışı çıkışı da bu şekilde 3 haftadır internetim 3mbps üstüne çıkmadı arayınca muhattap bulunuyor fakat türk telekoma atıyorlar hep suçu hiç çözüm odaklı değiller yarın comnet'e başvuru yapacağız inşallah.VDSL kullanıyorum.Ping değerlerim aldığım hıza göre bence yüksek hatırladığımı buraya bırakıyorum;
LoL Türkiye = 28-33 ms
LoL EUW =60-80 ms
CSGO Avrupa = Bir aralar çok şaşırtmıştı beni avrupa sunucusunda 33 ms görmüştüm şu an geneldr 65 70 arası.
35'lik palet kullanıyorum modemin yanında aldığım hız 28-29mbps.
Altyapım 57mbps desteklemesine rağmen Comnet'e geçiş yapacağım.Üzmeyeceğinden eminim en azından netspeedden iyi olacağına.
Hocam Comnet fena değildir. Ben memnunum pingimden. FTTH'deyim. Türk Telekom Fiber kullanan arkadaşımı ping açısından resmen solluyorum. Ama Download speed 92 civarı oluyor. Ben isterdim ki 95 96 rahatlıkla alabileyim. Birkaç ay sonra rahatsız edeceğim onları bu konuda tekrardan. Download'ı yükseltmelerini isteyeceğim. Aslıdna ha 92 Mbps ha 96 Mbps diyenler olacaktır belki ama benim için önemli.
Ben bu konuda sizi üzeceklerini düşünmüyorum hocam. Comnet güzeldir :)

Yeni konular

Geri
Yukarı